Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

9 grudnia zbadasz ciśnienie, poziom glukozy...


9 grudnia zbadasz ciśnienie, poziom glukozy...

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, obchodzony 5 grudnia, jest okazją do tego, by pokazać jak ważna jest praca osób zaangażowanych w pomoc innym. Z tej okazji istniejąca już przeszło trzy lata gdańska Fundacja Zbieramy Razem zaprasza 9 grudnia do Centrum Handlowego Osowa na wyjątkowy event. Będzie wesoło i poważnie, zabawnie i barwnie.


- Chcemy przedstawić naszą fundację w troszkę inny sposób, ciekawy, przyjemny, zabawny, ale też pożyteczny – mówi Piotr Barszczewski, prezes zarządu fundacji Zbieramy Razem w Gdańsku. - Dlatego studenci medycyny z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zwanego GUMEDem z organizacji IFMSA-Poland będą przeprowadzali darmowe badanie poziomu glukozy oraz pomiary ciśnienia tętniczego.

W razie potrzeby będą edukować wszystkich chętnych. Dzieciom pokażą Szpital Pluszowego Misia, czyli przychodzi dziecko do „lekarza”, okazuje się, że miś jest chory, więc wspólnie badają i leczą pluszaka.


Studenci gdańskiego Oddziału GUMed organizują wiele akcji promujących zdrowy styl życia, zachęcają do dbania o zdrowie i do badań kontrolnych.

Dodatkowo na miejscu będą hostessy z firmy VIP EVENT, które zajmą się zabawą z dziećmi, pomalują buźki chętnym maluchom, ale nie tylko… Co więcej, to już niespodzianka.

Fundacja wystawi punkt informacyjny. To w tym miejscu wolontariusze fundacji będą informować zainteresowanych o tym, jak pracują, co mają z pomagania i co to znaczy pomagać innym. Podpowiedzą jak można wpłacać 1 % na swoich podopiecznych.


- A podopiecznych fundacji wciąż przybywa. Jednym z nich jest Karol Celiński, 12-latek z Gdańska, który uległ poparzeniu podczas rodzinnego spotkania na działce u wujka – dodaje prezes Piotr Barszczewski. - W sprawie pomocy dla niego zwróciła się do fundacji dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdańsku, Barbara Sławińska. Teraz wspólnie bardzo chcielibyśmy zorganizować zbiórkę na leczenie i rehabilitację tego chłopca.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do Centrum Osowa, któremu za udzielone wsparcie i życzliwość fundacja serdecznie dziękuje. Stoisko fundacji usytuowane będzie w galerii w godzinach od 12 do 18 koło H&M-u.


Gdańska Fundacja Zbieramy Razem przez trzy lata swojego istnienia udzieliła już wsparcia 122 osobom dotkniętym chorobami, niepełnosprawnym, wykluczonym społecznie, biednym i samotnym na łączną kwotę ok 2,5 mln zł. Na ten koszt składają się nie tylko bezpośrednie dofinasowanie do leczenia, zakupu leków czy rehabilitacji, ale i nieodpłatne świadczenie usług w postaci dostarczania żywności, środków czystości.

Doradztwo w ramach asystenta podopiecznego, gdzie wolontariusze niejako za rękę prowadzą chorego po niuansach i zawiłościach współczesnej ochrony zdrowia.

Pomoc osobom niepełnosprawnym i ciężko chorym ze szczególnym naciskiem na dzieci w zakresie wsparcia informacyjnego i materialnego jest wpisana w misję fundacji. Ważnym elementem działalności jest pomoc społeczna dla osób w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, której doświadczyli nagle pod wpływem tragedii osobistej lub w wyniku klęski żywiołowej czy pożaru.

Przeciwdziałanie wykluczeniu osób starszych z życia społecznego oraz ich zubożeniu jest w jej codziennej pracy ważnym ogniwem i stanowi jeden z głównych celów działalności. Fundacja dla osiągania stawianych sobie celów współpracuje z innymi organizacjami pozarządowymi w zakresie realizacji działań w sferze zadań pożytku publicznego.

Tadeusz Gruchalla
Rzecznik prasowy Fundacji Zbieramy Razem w Gdańskupiątek 01 grudnia 2017 - 19:28:00 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


plan.jpg

Polecamy firmy / usługi

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
  • wtorek 17:00-20:00
  • środa 12:00-15:00
  • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

ZAPRASZAMY OD 2 LISTOPADA

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Malinowy Ogród zaprasza
na piątkowe bufety
z muzyką na żywo.
Ta wyjątkowa uczta rozpoczyna się
o godzinie 17:30.

O subtelne menu,
zadba nasz Szef Kuchni.
Serdecznie zapraszamy

W każdą niedzielę natomiast,
w godzinach od 12:30 do 17:00 proponujemy Państwu bufety,
podczas których serwujemy dania
z różnych stron polski i świata.

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - HIFU®
galland.jpg
Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała urządzeniem ULTRAZONE. Nowoczesna technologia HI-FU w widoczny i skuteczny sposób silnie odmładza i modeluje twarz i ciało.

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni www.kwiaciarnia-cudawianki.pl

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Nasza szkoła uzyskała
DYPLOM SKUTECZNEJ SZKOŁY

Zajęliśmy I MIEJSCE
w województwie pomorskim a IV
w kraju, w "TESTACH OPERONA".


www.happykidsosowa.pl/OPERON

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl