Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

piłka nożna


Kolejne sukcesy Olimpii rocznik 2007

Kolejne sukcesy odnieśli zawodnicy Olimpii Osowa z rocznika 2007 trenujący pod kierunkiem trenera Jacka Gembockiego w ramach szkółki JG Sport. W tydzień po zajęciu 3 miejsca w Turnieju Somonino Cup zajęli również 3 miejsca w turniejach Kiełpino Futsal Cup 2018 i I Ryjewo Cup 2018. Oznacza to, że w ciągu tygodnia zajęli trzy 3-cie miejsca a w ciągu miesiąca – biorąc pod uwagę brąz w Pucharze Prezesa Pomorskiego ZPN – cztery 3-cie miejsca.
III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Kiełpino Futsal Cup 2018

O Somonino Cup pisaliśmy już ostatnio. Międzynarodowy Turniej Kiełpino Futsal Cup 2018 odbył się 10 marca w gościnnej hali szkoły podstawowej w Kiełpinie. W turnieju tym wzięła udział drużyna Olimpik Kaliningrad z Rosji. Tak się złożyło, że nasi zawodnicy z Olimpii Osowa zagrali z tą drużyna dwa mecze i oba wygrali.

Turniej rozgrywany był na zasadzie rozgrywek ligowych a w kolejnej fazie, zależnie od zajętego miejsca poszczególne drużyny grały o miejsca w klasyfikacji końcowej. Wyniki meczów z tej fazy: Olimpia Osowa - UKS Iskra Gdynia 0:0, Olimpia Osowa – BSS (Brazilian Soccer Schools) 2:0 po golach Jana Sztelera i Radosława Leszczyńskiego, Olimpia Osowa – Polonia Pasłęk 0:4, Olimpia Osowa - FC Kartuzy 1:1 i w ostatnim meczu wygrana z rosyjską drużyną Olimpik Kaliningrad – Olimpia Osowa 0:1 gdzie gola strzela nowy zawodnik.

Ostatecznie zawodnicy Olimpii Osowa zajęli w rundzie finałowej wysokie 3 miejsce po wygranej 1:0 ponownie z Olimpik Kaliningrad z Rosji po golu Krzysztofa Muszyńskiego. Rosjanie grali bardzo ładną piłkę techniczną ale niestety nieskuteczną co było zasługą naszej obrony. Do finału o 1 miejsce zabrakło nam 1 bramki w meczu z FC Kartuzy, w którym co prawda przez większość czasu przeważaliśmy z dużą ilością wypracowanych okazji i około 7 strzałami w słupki i spojenia. Mecz zakończył się ostatecznie remisem 1:1. Co ciekawe chłopcy z obu drużyn przez większość turnieju wzajemnie sobie kibicowali. W finale UKS Iskra Gdynia pokonała Polonię Pasłęk 1:0.

Ostateczna kolejność pierwszej czwórki turnieju: 1) UKS Iskra Gdynia 2) Polonia Pasłęk 3) Olimpia Osowa 4) Olimpik Kaliningrad.
Ważne było nie tylko kolejne 3 miejsce ale bardzo duża ilość wypracowanych sytuacji i oddanych strzałów. Oraz przede wszystkim to, że każdy z wystawianych składów z rocznika (system gry 4+1 umożliwiał wystawianie różnych składów) grał równie dobrze co świadczy o wysokim i wyrównanym poziomie kadry trenera Grembockiego. Warto dodać, że Hubert Kopczyński który bronił w połowie meczy Olimpii i nie stracił bramki został wyróżniony tytułem bramkarza turnieju.

Nasz bilans meczów międzynarodowych też wygląda dobrze – dotychczas w historii rocznika 2007 na 4 mecze międzynarodowe 3 wygraliśmy (2x drużyny z Rosji i 1 x drużyna z Ukrainy) i 1 trochę pechowo przegraliśmy (Ukraina). Uczestniczyliśmy również w turnieju z drużyną ze Słowacji ale losy tak się potoczyły, że drużyna ta nie zagrała z nami.

Olimpia grała w składzie: Jan Szteler (1), Radosław Leszczyński (1), Krzysztof Muszyński (1), Jan Wypych, Wiktor Janiak, Mateusz Domagalski, Piotr Bułło, Stanisław Ludwichowski, Jakub Byzewski (bramkarz) i Hubert Kopczyński (pomocnik/bramkarz) i testowany zawodnik (2).III miejsce w turnieju I Ryjewo Cup Cup 2018

Po sukcesie w Kiełpinie zawodnicy Olimpii Osowa udali się 11 marca w okolice Kwidzyna na I Ryjewo Cup obsadzony silnymi drużynami głównie z rejonu Powiśla. Drużyny biorące udział w turnieju podzielone zostały na dwie grupy. Do grupy A oprócz Olimpii Osowa trafiły: AP Champions II Kwidzyn, AP Malbork, Wojtas Prabuty i DSPN Kwidzyn. Nasza drużyna przyjechała bez nominalnego bramkarza (Jakub Byzewski) i w bramce stanął grający zwykle w polu Hubert Kopczyński.

Olimpia pewnie wygrała wszystkie mecze w swojej grupie i wyszła z niej na 1 miejscu z kompletem punktów. Wyniki meczów fazy grupowej: AP Champions II - Olimpia Osowa 0:4, Olimpia Osowa – AP Malbork 3:2, Olimpia Osowa – Wojtas Prabuty 2:1 i bardzo zacięty mecz Olimpia Osowa - DSPN Kwidzyn 1:0.

W półfinale Olimpia zagrała z AP Czernin. Nasi zawodnicy wygrywali w tym meczu 2:0 i 3:1. Tuż pod koniec meczu po przypadkowej bramce było 3:2 dla Olimpii. Nasi zawodnicy mieli też kolejne okazje do zdobycia goli. Obrona zagrała świetnie większośc meczu wyłączając najbardziej aktywnego zawodnika przeciwnika z gry. Na 20 sekund przed końcem meczu doszło na boisku do przerwania gry po niesportowym zachowaniu przeciwnika.

Drużyna wykorzystała ostatnie chwile meczu i na 17 sekund przed końcem meczu zdobyła wyrównującą bramkę. Obie drużyny były chyba zaskoczone takim przebiegiem ostatniej fazy gry, ponieważ miały problemy z wykonaniem rzutów karnych, które decydowały o wejściu do finału. Pomimo obronionego przez Huberta Kopczyńskiego rzutu karnego, rywalizacja zakończyła się wynikiem 0:1 w rzutach karnych dla AP Czernin. Drużyna ta ostatecznie zajęła 2-gie miejsce w turnieju.

Olimpia Osowa pewnie pokonała po golu Wiktora Janiaka 1:0 w meczu o 3-cie miejsce drużynę AP Champions I. W ten sposób zawodnicy trenera Jacka Grembockiego zajęli kolejne, trzecie w ciągu tygodnia 3-cie miejsce w silnie obsadzonym turnieju piłkarskim rocznika 2007.

Co najważniejsze – zawodnicy zdobyli dużą ilość goli – Jan Wypych (5), Jan Szteler (4) oraz Wiktor Janiak (1) a nowy testowanym przez nas zawodnik 4 bramki. Wypracowali bardzo dużą ilość sytuacji, oddali wiele strzałów i zdecydowanie przeważali we wszystkich meczach. W regulaminowym czasie gry nie przegrali ani jednego meczu (6 wygranych i 1 remis). Wśród wyróżnionych zawodników turnieju znalazł się Jan Szteler z Olimpii Osowa.

Olimpia grała w składzie: Jan Wypych (5), Jan Szteler (4), testowany zawodnik (4), Wiktor Janiak (1), Mateusz Domagalski, Piotr Bułło, Stanisław Ludwichowski, Hubert Kopczyński (bramkarz) i Krzysztof Muszyński.

W obu turniejach zawodnicy mogli liczyć na silny doping ze strony kibiców Olimpii zasiadających na trybunach. Szaliki Olimpii są coraz bardziej rozpoznawalnym znakiem naszego klubu. A sezon zimowy i Turnieje halowe zakończyły się wspaniałym bilansem zwycięstw i wysokich miejsc.Najbliższe plany rocznika 2007 Olimpii Osowa:

 • 30.03 sparing z drużyną Sztorm Mosty rocznik 2006/2007 w Kosakowie

 • kwiecień - rozgrywki młodzieżowej ligi PZPN E1

 • kwiecień (do czerwca) – udział w Turnieju Deichmanna

 • w maju - wyjazd na Międzynarodowy Turniej do Monachium, w którym wezmą udział zespoły z 9 krajów europejskich (Polska, Niemcy, Austria, Czechy, Francja, Włochy, Słowacja, Szwajcaria, Czarnogóra i Holandia)

 • w czerwcu - wyjazd w międzynarodowym turnieju Baltic Football Cup 2018 na stadionie Lechii Gdańsk przy ul. Traugutta a także w Krajowych Mistrzostwach Klubowych na płycie głównej Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej organizowanych przez Legię Warszawa i Syrenka Soccer Club

 • w lipcu – udział w Międzynarodowym Turnieju na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, w którym wezmą udział drużyny z 25 krajów europejskich (Polska, Anglia, Chorwacja, Czechy, Dania, Francja, Niemcy, Holandia, Szkocja, Belgia, Węgry, Rumunia, Słowacja, Szwecja, Malta, Ukraina, Czarnogóra, Albania, Białoruś, Estonia, Łotwa, Węgry, Rosja, Litwa, Bośnia i Hercegowina). W zeszłych latach brały również udział drużyny z USA i Australii, niewykluczone jeszcze, że przyjadą ponownie.

 • w tej chwili trwają również ustalenia dotyczące kolejnych turniejów na które zostaliśmy zaproszeni.

Wojciech Wypych

wtorek 27 marca 2018 - 20:25:06 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


pozar.jpg

Polecamy firmy / usługi

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
 • do klasy 0, 1, 7 i 8
...Zapraszamy na: DNI OTWARTE
 • 6 kwietnia 2019
..............w godz 11:00-13:00


PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
 • wtorek 17:00-20:00
 • środa 12:00-15:00
 • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni Facebook.com/cudawiankigdansk

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne oferty