Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Najbardziej nielubiane jest 4-te miejsce


Najbardziej nielubiane jest 4-te miejsce

Zakończyliśmy sezon juniorek starszych na najbardziej nie lubianym przez sportowców czwartym miejscu w Polsce! Przed obecnym sezonem wynik ten przyjęlibyśmy z dużym zadowoleniem. Z drużyny, która w poprzednim roku we wspaniałym stylu zdobyła Mistrzostwo Polski zostało tylko kilka zawodniczek. Wiek juniora skończyły Malwina Zagórska, Karina Chmielecka, Ola Dąbek, Natalia Rutecka, Ewelina Nowaczyk i Dominika Marzec, groźnej kontuzji uległa Dominika Poręba zaś Ala Stój i Ula Grzywińska zakończyły karierę unihokejową.


To prawdziwa rewolucja w składzie zważywszy, że w innych zespołach zmiany były kosmetyczne lub znacząco się powzmacniały zawodniczkami z innych klubów. To wszystko sprawiło, że stanęliśmy przed bardzo trudnym zadaniem obrony tytułu mistrzowskiego.

Ba, sam awans do ścisłego finału należy uznać za spory sukces naszej młodej drużyny. Ogromny postęp w grze poczyniła Wiktoria Targońska, Monika Sawczuk i Patrycja Ryszewska. Do momentu kontuzji świetne mecze rozgrywała Dominika Poręba a coraz lepiej w juniorkach starszych zaczęła sobie radzić niedawna młodziczka Daria Krason i Marta Bieniasz Krzywiec. Bardzo pozytywną postacią jest Ola Skrzeszewska, która dołączyła do nas na początku sezonu i uczy się unihokeja prawie od podstaw!

Wracając do turnieju finałowego pozostał wielki niedosyt, ale też satysfakcja z walki i serca, które dziewczyny pozostawiły na boisku. Tym razem zabrakło szczęścia i umiejętności, żeby stanąć na pudle. W obu spotkaniach stworzyliśmy sobie ogromną ilość 100% okazji.

W obu nie zasłużyliśmy na porażkę. Najbardziej żal pojedynku z Trzebinią, gdzie byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i chcącym grać w unihokeja. Po meczu większość kibiców stwierdziło, że byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i to my zasłużyliśmy na grę w finale. Niestety fatalna skuteczność sprawiła, ze zamiast spokojnie i wysoko wygrać zeszliśmy z boiska pokonani.

Być może wynik byłby inny gdyby nie fatalna decyzja sędziowska przy wyniku 4-3 dla nas, gdy wychodzącą sam na sam z bramkarką Trzebini Weronikę Grądzką powstrzymał gwizdek sędziowski…. Sędzia za szybko przerwał grę przyznając nam rzut wolny. Drugi mecz o brązowy medal był bardziej wyrównany, ale również zeszliśmy z boiska pokonani.

Każdy mecz z Trzebiatowem niezależnie od kategorii wiekowej jest bardzo zacięty i dostarcza kibicom wiele emocji. W turnieju półfinałowym wygraliśmy dopiero w dogrywce po złotej bramce Oliwii Ryszewskiej zaś w spotkaniu o brąz role się odwróciły. To rywalki zdobyły decydującego gola i mogły cieszyć się z brązowego medalu. Nam pozostał duży smutek i motywacja do pracy, aby w przyszłym sezonie stanąć na podium.

Ten sezon jest ostatnim w kategorii juniorek starszych dla naszej kapitan, Weroniki Grądzkiej oraz Oliwii Ryszewskiej i Sandry Wołowskiej. Bardzo dziękujemy im za cały wkład w sukcesy drużyny i wspaniałe chwile spędzone na boisku i poza nim.

Osobne podziękowania należą się naszym wspaniałym kibicom, Państwu Grądzkim, Ryszewskim, Polańskim i Malwinie Zagórskiej.

Źródło: Piotr Ludwichowski

poniedziałek 09 kwietnia 2018 - 18:08:07 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


plan.jpg

Polecamy firmy / usługi

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Malinowy Ogród zaprasza
na piątkowe bufety
z muzyką na żywo.
Ta wyjątkowa uczta rozpoczyna się
o godzinie 17:30.

O subtelne menu,
zadba nasz Szef Kuchni.
Serdecznie zapraszamy

W każdą niedzielę natomiast,
w godzinach od 12:30 do 17:00 proponujemy Państwu bufety,
podczas których serwujemy dania
z różnych stron polski i świata.

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - HIFU®
galland.jpg
Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała urządzeniem ULTRAZONE. Nowoczesna technologia HI-FU w widoczny i skuteczny sposób silnie odmładza i modeluje twarz i ciało.

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni www.kwiaciarnia-cudawianki.pl

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Nasza szkoła uzyskała
DYPLOM SKUTECZNEJ SZKOŁY

Zajęliśmy I MIEJSCE
w województwie pomorskim a IV
w kraju, w "TESTACH OPERONA".


www.happykidsosowa.pl/OPERON

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl