Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Jak niebawem zmieni się Osowa?


Jak niebawem
zmieni się Osowa?


W związku z prowadzonymi w Osowej inwestycjami zmieni się organizacja ruchu na terenie dzielnicy. Zmiany te związane są z powstającym zbiornikiem retencyjnym Osowa II oraz remontem ul. Planetarnej. Nie są to jedyne inwestycja w tej dzielnicy. W najbliższym czasie powstanie tutaj miasteczko rowerowe, a kolejne ulice zyskają nowe oświetlenie.


Rozpoczyna się kolejny etap prac przy zbiorniku retencyjnym Osowa II. W związku z tym, dzisiaj 5 lipca zmienia się organizacja ruchu. W godzinach popołudniowych zamknięta zostanie ul. Nowy Świat, na odcinku od ul. Penelopy do zjazdu w boczną drogę ul. Nowy Świat. Objazd poprowadzony jest ulicami Barniewicką, Kielnieńską i Wodnika lub przez Obwodnicę Trójmiasta. Zapewnione zostanie dojście do posesji, a w przypadku konieczności prowadzenia wykopów położone zostaną specjalne kładki. Utrudnienia potrwają do zakończenia robót, czyli grudnia 2018 roku.

W czasie drugiego etapu budowy powstają układy drogowe wraz z kanalizacją deszczową oraz zbiornikiem retencyjnym o pojemności retencyjnej ok. 15 tys. m3. Zbiornik zostanie zagospodarowany jako staw miejski tak, aby mógł służyć mieszkańcom jako miejsce spacerów i rekreacji.
Obecnie dobiegają końca prace związane z korytowaniem zbiornika, na ścianach zbiornika układane są kosze gabionowe, wykonany został także jeden z dwóch wlotów do zbiornika.

Na początku lipca zakończyła się budowa 200 m odcinka ul. Wodnika wraz z rondem na którym do położenia została jedynie warstwa ścieralna nawierzchni. Na ukończeniu są również prace związane z układaniem sieci kanalizacji wodociągowej, sanitarnej i deszczowej, a także oświetlenie. Na tę inwestycję Gdańsk przeznaczył blisko 20 mln złotych.


Na przełomie 2016 i 2017 roku realizowany był pierwszy etap tej inwestycji, który polegał m.in. na wykonaniu kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Keplera, a także budowie drogi technologicznej w śladzie docelowej ul. Nowej Spadochroniarzy.


Remont u. Planetarnej

Dzięki prowadzonym pracom poprawi się stan nawierzchni jezdni i chodników, przebudowany zostanie również przejazd kolejowy. Ulica zyska tez nowe oświetlenie oraz kanalizację deszczową. Prace potrwają do grudnia 2018r. Koszt inwestycji to ok, 4,5 mln złotych. W związku z budową 2 lipca zamknięto ul. Planetarną na odcinku od ul. Saturna do skrzyżowania ulic Nowy Świat – Barniewicka. Taka organizacja ruchu potrwa około 3 miesięcy.

Budżet Obywatelski

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 zostanie wykonane oświetlenie przejścia dla pieszych w okolicach Przedszkola i Szkoły Podstawowej Happy Kids. Na terenie SP 81 w Gdańsku Osowej przy ul. Siedleckiego 14 powstać ma także rowerowe miasteczko ruchu. Pomoże ono w doskonaleniu jazdy na rowerze po drogach publicznych i wykonywanie różnych manewrów. Mieszkańcy zagłosowali także na projekt „Osowski deptak 2.0”. Dla projektów tych DRMG pozyskuje obecnie dokumentacje projektowe.

Planowane inwestycje

W najbliższych latach na terenie dzielnicy powstać ma także boisko wielofunkcyjne przy ul. Orfeusza. Kolejną planowaną inwestycją w Osowej jest budowa ścieżki rowerowej na ul. Wodnika wraz z przebudową chodników. W najbliższym czasie przewidziano również budowę oświetlenia w ramach Jaśniejszego Gdańska. Program obejmie ul. Akteona, Artemidy, Diany, Heleny, Antygony, Junony, Międzygwiezdną, Orfeusza, Wodnika, Marsa.

Źródło: UM w Gdańsku

czwartek 05 lipca 2018 - 15:56:47 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
TEXT.jpg
ul. Diany 32, Gdańsk Osowa
TŁUMACZENIA zwykłe
i przysięgłe w 20 językach.

Chcesz szybko i solidnie
przetłumaczyć dokumenty?

Zadzwoń 58 341 76 04

www.text.com.pl

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
  • do przedszkola
    dzieci urodzone w 2016
  • do żłobka
    dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
  • do klasy 0, 1, 7 i 8

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
  • wtorek 17:00-20:00
  • środa 12:00-15:00
  • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu rabat do 40 %
od 19.11 do 20,12
na zamówienia w godz od 17-20

Sylwester
Gorączka Sylwestrowej Nocy
z DJ radiowym Maciejem Józefowiczem
Disco lata 80-90

Zamówienia na Świąteczny catering