Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

piłka nożna


Olimpia na Wrocław Trophy 2018

Olimpia Osowa rocznik 2007 wzięła udział w międzynarodowych turnieju Wrocław Trophy 2018. Była to już 6 edycja turnieju w której wzięły udział 182 drużyny z 14 krajów w 10 kategoriach wiekowych, w trakcie turnieju drużyny rozegrały blisko 600 meczów piłkarskich. W poprzednich edycja brały udział drużyny z tak odległych miejsc jak Stany Zjednoczone i Australia.
W roku 2017 triumfowały m.in. Śląsk Wrocław (U-11), Hammarby IF (U-12 Szwecja), NK Poljicanin U-10 (Chorwacja), Odra Wodzisław (U-8), Ursvik IK (U-15 Szwecja), Pulse Premier Football (U-19 Anglia) i inne z Polski i Niemiec. W tym roku oprócz drużyn polskich w turnieju wzięły udział drużyny z Irlandii Płn., Niemiec, Holandii, Francji, Włoch, Norwegii, Malty, Czech, Słowacji, Estonii, Węgier, Ukrainy i Rosji.
Olimpia Osowa wzięła udział w rozgrywkach U11 (rocznik 2007) i znalazła się w grupie D z 4 drużynami z Polski, Czech i Estonii. W roczniku 2007 drużyny zagrały w 6 grupach.


W pierwszym meczu z TJ Sokol Malsova Lhota z Czech (dzielnica podmiejska Hradec Kralove) Olimpia wygrała zdecydowanie 1:6 (0:4) a bramki strzelali Jan Wypych (2), Mateusz Domagalski (2), Hubert Kopczyński (1) i Radosław Leszczyński (1). W kolejnym meczu z AP Champions Oława pomimo wielu dogodnych sytuacji i przeważaniu w większej części spotkania Olimpia uległa drużynie z Oławy 2:3 (1:1) po ładnym golu przeciwnika strzelonego głową.


Drużyna ta zajęła ostatecznie 4 miejsce w całym turnieju. Bramki strzelali Mateusz Domagalski i Jan Szteler. Było to kluczowe spotkanie, gdyż drabinka turniejowa ustalona była tak, że tylko drużyny z 1 miejsca w grupie awansowany do gry o podium.

W kolejnym meczu Olimpia zremisowała 2:2 (1:1) z estońską drużyną JK Tarvas - 2 po kuriozalnym meczu w którym przeciwnik grał praktycznie wyłącznie długimi wybiciami z tzw. piątki. Bramki strzelili ponownie Mateusz i Janek. Następnie Olimpia pokonała pewnie UKS Concord Murowana Goślina 0:8 (0:3) a bramki strzelali Hubert Kopczyński (3), Wiktor Janiak (2), Ksawery Bonk (1), Jan Szteler (1) i Radosław Leszczyński (1).


Olimpia wychodząc ze swojej 5 zespołowej grupy z 2 miejsca zagrała następnie w grupie walczącej o miejsca 7-12. W pierwszym meczu z MKS Siechnice Olimpia wygrała 6:0 (2:0) a bramki strzelali m.in.: Mateusz Domagalski (2), Jan Wypych (1), Hubert Kopczyński (1) i Jan Szteler (1).

W następnym meczu w ostatnim trzecim dniu turnieju osowska drużyna przegrała z LKS Raszkowianka Raszków 0:4 (0:2) i był to jedyny nieudany mecz w tym turnieju. Ostatni mecz o 9 miejsce, po odpoczynku po południu, Olimpia rozegrała z estońską drużyną FC Olymp. Był to bardzo wymagający przeciwnik ale spotkanie wygrała pewnie Olimpia 0:2 (0:2) a bramki strzelali Jan Szteler i Radosław Leszczyński.


Ostatecznie Olimpia Osowa zajęła 9 miejsce na 28 drużyn z krajów biorących udział w turnieju w roczniku 2007. W naszym roczniku grały drużyny z Polski, Francji, Czech, Estonii, Malty i Słowacji. Zawodnicy Olimpii zdobyli łącznie aż 26 bramek w 7 meczach. Świetnie grała ofensywa i obrona, straciliśmy też stosunkowo mało bramek.


W turnieju Olimpia wystąpiła w składzie - w nawiasie ilość zdobytych bramek: Mateusz Domagalski (6), Hubert Kopczyński (6), Jan Szteler (4), Jan Wypych (3), Radosław Leszczyński (3), Wiktor Janiak (2), Ksawery Bonk (1), Piotr Bułło, Stanisław Ludwichowski, Igor Wilk i w bramce Kamil Nowak.

Asysty w turnieju zaliczyli: Jan Wypych (6), Mateusz Domagalski (5), Jan Szteler (3), Hubert Kopczyński (2) i Radosław Leszczyński (1). Drużyna zaprezentowała ładną i skuteczną grę w piłkę i występ w kolejnym turnieju międzynarodowym należy uznać za udany. W turnieju w poszczególnych kategoriach zwyciężyły m.in.: U8 AP Piotra Reissa, U9 Stilon Gorzów (po wygranej w finale ze Śląskiem Wrocław), U11 i U12 Olympic Wrocław, U14 Maiden City (Irlandia Płn.), U17 FK Humenne (Słowacja) i U19 ObFZ Nitra (Słowacja).


Na tym turnieju rocznik 2007 Olimpii Osowa zakończył udany sezon 2017/2018. Szczegółowo omówimy wydarzenia sezonu 2017/2018 w wykonaniu rocznika 2007 w osobnym artykule podsumowującym rozgrywki naszej drużyny.

Do grania turniejowego Olimpia wraca już w drugiej połowie sierpnia a nowy sezon zaczyna oficjalnie ligą D2, udziałem w turnieju drużyn Ekstraklasy w Bydgoszczy oraz w międzynarodowym turnieju z udziałem drużyn 1 i 2 Bundesligi w Niemczech.
Wojciech Wypych

poniedziałek 13 sierpnia 2018 - 10:25:34 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


meteo.jpg

Polecamy firmy / usługi

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
nadolski.jpg
ul. Barniewicka 63 - Rębiechowo

DMW NADOLSKI - AUTO DETAILING
Jedyny taki salon w okolicy


 • Detailing wnętrza
 • Korekta lakieru (polerowanie)
 • Powłoki ochronne
 • Woskowanie
 • Pranie tapicerek
 • ... i wiele innych usług

Zadzwoń 695-306-110
Facebook.com/dmwnadolski

maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne oferty


STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
 • do klas 0-VIII naszej szkoły
...
PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
 • poniedziałek 17:00-20:00
 • wtorek 17:00-20:00
 • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni Facebook.com/cudawiankigdansk