Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

piłka nożna


Sukces rocznika 2007 Olimpii w Regiolidze

Olimpia Osowa wzięła udział w cyklicznym V turnieju Regioligi - Regionalnej Lidze Piłki Nożnej „6” Kaszuby w Tuchomiu. Turniej rozegrany został na gościnnym obiekcie Vigo Tuchom w Tuchomiu. Miejscem rozegrania pozostałych kolejek są Chwaszczyno, Żukowo, Przyjaźń i Skrzeszewo. W turnieju wziąć mogły udział zespoły z roczników 2007-2008 oraz 2005-2006 (11:00-13:00) oraz 2009-2010 i 2011-2012 (13:00-15:00). Turniej został wspaniale przygotowany przez organizatorów a pogoda dopisała.
Olimpia Osowa wystartowała w grupie rocznikowej 2007-2008 i po wygraniu wszystkich meczy, bez utraty bramki zajęła I miejsce. Zawodnikom Olimpii udało się w 4 meczach strzelić 29 bramek. Był to najlepszy wynik nie tylko w swoim roczniku ale i w całym niedzielnym turnieju.

Jednocześnie Jan Wypych został królem strzelców turnieju zdobywając 8 bramek. Z drużyny Olimpii wyróżnieni zostali oprócz niego ponadto bramkarz Kamil Nowak (czyste konto w całym turnieju) i Radosław Leszczyński (rocznik 2008, 5 strzelonych bramek).
Rywalizację Olimpia rozpoczęła od meczy z Vigo Tuchom. Pierwszą bramkę w turnieju w 5 sekundzie strzelił Mateusz Domagalski, mecz zakończył się wynikiem 0:8 dla Olimpii a bramki strzelali: Jan Wypych (2), Radosław Leszczyński (2) praz po jednej Piotr Bułło, Hubert Kopczyński i Karol Prokopiuk.

W kolejnym meczu z UKS Przyjaźń Olimpia wygrała 5:0 a bramki zdobywali: Jan Szteler (2) i po jednej Jan Wypych, Radosław Leszczyński i Mateusz Domagalski.

Rywalizacja z defensywnie ustawioną SP Skrzeszewo zakończyła się wynikiem 0:6 dla Olimpii a gole zdobywali: Jan Wypych (2), Mateusz Domagalski (2) i Radosław Leszczyński i Piotr Bułło po jednej.


Ostatni mecz z MKS Gościcino zakończył się wynikiem 0:10 dla Olimpii a bramki zdobywali: Jan Wypych (3), Piotr Bułło (2), Mateusz Domagalski (2) oraz Radosław Leszczyński, Hubert Kopczyński i Karol Prokopiuk po jednej.

Organizatorzy podczas oficjalnej ceremonii przy udziale działaczy oraz władz gminy wręczyli efektowne puchary dla drużyny, króla strzelców i wyróżnionych zawodników.

To kolejny udany występ rocznika 2007 Olimpii Osowa. Turniej ten rozpoczął nowy sezon, traktowaliśmy go również jako jeden z etapów przygotowań do rozpoczynających się 18.08 rozgrywek ligi D2 w rundzie jesiennej. Na pewno na plus należy zaliczyć to, że podobnie jak w lipcowym międzynarodowym turnieju Wrocław Trophy zawodnicy Olimpii strzelili bardzo dużą ilość bramek (29 bramek w 4 meczach).


Praktycznie wszyscy grający w ofensywie w obu turniejach zawodnicy zdobywali ich bardzo dużo jednocześnie świetnie wzajemnie asystowali. Ofensywa wykonywała swoje zadania podobnie jak formacja środkowa i obrona. Co cieszy zdecydowana większość bramek została zdobyta z gry po ładnych akcjach z podaniami i asystami.

Chłopcy grają piłkę zespołową. Zawodnicy z pola w trakcie całego turnieju byli rotowani i każdy zagrał na każdej pozycji. Każdy z nich sprawdzał się w każdej roli co daje atut wymienialności pozycji. W turnieju każdy z zawodników grających w polu zdobył co najmniej 2 bramki. Jednocześnie nie straciliśmy żadnej bramki co doskonale świadczy o jakości obrony i pracy naszego bramkarza.

Drużyna wystąpiła w turnieju w składzie: Jan Wypych (8), Mateusz Domagalski (6), Radosław Leszczyński (5), Piotr Bułło (4), Jan Szteler (2), Hubert Kopczyński (2), Karol Prokopiuk (2) i Kamil Nowak (bramkarz).

W rudzie jesiennej rywalizować będziemy w lidze PZPN Gdańsk D2 w Grupie 3 z zespołami: Lechii Gdańsk, Arki III Gdynia SI, Jaguarem Gdańsk, GTS I Pruszcz Gdański, Bałtyk II Gdynia AP, Gedania I Gdańsk, Polonia Gdańsk, AS Pomorze, Gdynia AP Dąbrowa, GAP Sparta, SAP Sopot, GKS II Kowale i GSS I Potok Pszczółki.

Wojciech Wypych

reklama
renk.jpg

poniedziałek 03 września 2018 - 08:56:07 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


meteo.jpg

Polecamy firmy / usługi

oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
nadolski.jpg
ul. Barniewicka 63 - Rębiechowo

DMW NADOLSKI - AUTO DETAILING
Jedyny taki salon w okolicy


 • Detailing wnętrza
 • Korekta lakieru (polerowanie)
 • Powłoki ochronne
 • Woskowanie
 • Pranie tapicerek
 • ... i wiele innych usług

Zadzwoń 695-306-110
Facebook.com/dmwnadolski

maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne oferty


STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
 • do klas 0-VIII naszej szkoły
...
PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
 • poniedziałek 17:00-20:00
 • wtorek 17:00-20:00
 • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni Facebook.com/cudawiankigdansk

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl