Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Co nowego drogowego w Osowej?


Co nowego drogowego
w Osowej?


Wakacje za nami, dzieci wróciły do szkoły, drogowcy tymczasem pracują w pocie czoła. Przez praktycznie całe wakacje trwały prace w wielu miejscach naszej dzielnicy. Nową nawierzchnię zyskała ulica Marsa, rozkopano ulicę Nowy Świat i Planetarną. Do tego co cieszy, wreszcie mamy oświetlenie w jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc komunikacyjnych w Osowej, czyli w okolicy "Czerwonej Torebki" (Koziorożca na dojeździe w kierunku ronda przy Sołdka).


Ulica Nowy Świat.

Prace trwają od początku wakacji. Ulica jest całkowicie rozkopana. Ale akurat tu warto cierpieć, bo to główna przelotówka z tej części Osowej w kierunku obwodnicy. Do tej pory droga poprowadzona była prowizorycznie. Betonowe płyty i strefa ruchu z ograniczeniem do 20km/h.

Remont zakończy się pod koniec listopada. Na ten moment ulica jest wyłączona w ruchu od okolic Zeusa (od szkoły Happy Kids). Oznacza to brak możliwości dojazdu do Przesypowni od strony osowskiego dworca PKP. Nadal linia 169 jest skrócona do przystanku Osowa PKP, podobnie autobusy 269 jeżdżą tylko do przystanku Osowa PKP.


Ulica Planetarna

Kolejny plac budowy w Osowej. Teoretycznie będzie tu remont aż do grudnia. Ale ruch tymczasowy, będzie możliwy już jesienią.

Projekt zakłada budowę nowej nawierzchni jezdni z chodnikiem i utwardzeniem pobocza. Przebudowany zostanie także przejazd kolejowy, powstanie docelowa organizacja ruchu. Przy okazji zainstalowane zostanie również oświetlenie uliczne. W ramach inwestycji zrealizowane zostaną też sieci: położona zostanie kanalizacja deszczowa, zbudowana bądź przebudowana sieć wodociągowa.

Pojawią się też tereny zielone – założone zostaną trawniki, a także nasadzone zostaną krzewy. Miasto przeznaczyło na realizację tej inwestycji 6,99 mln złotych.

Teren niesamowicie trudny jeśli chodzi o pole manewru. Chodnik... Nie można tu zrobić zbyt wiele. Wydaje się, że projekt jest optymalny.


Ulica Oriona

Wracamy w okolice ulicy Nowy Świat. Dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Oriona. Wjeżdżając od strony przedszkola odcinek z płyt to ledwie 100-150 metrów. Jak widać zgromadzono już materiał. Płyty gotowe na rozpoczęcie prac, na które mieszkańcy czekali bardzo długo.

Jak będzie wyglądać front robót? Dokładnie jak na mapce prezentowanej poniżej.Ulica Marsa

Wreszcie nie urwiemy tu zawieszenia i nie skręcimy kostki. Na odcinku od Orfeusza do Wodnika mamy nową nawierzchnię. Standard oczywiście osowski czyli płyty. Ale mimo wszystko warto odnotować tę inwestycję, która pomoże uczniom w bardziej komfortowym dotarciu chociażby do szkoły czy mieszkańcom kościoła. Jakość przejazdu uległa zdecydowanej poprawie.Lampy uliczne przy Czerwonej Torebce

Ciemne i niebezpieczne. Takie jest przejście dla pieszych w okolicy pasażu "Czerwona Torebka". Chodnik w zasadzie tylko po jednej stronie ulicy czyli albo ryzykujemy przemarsz wzdłuż osiedla albo przechodzimy na druga stronę.

Samo przejście znajduje się w dość nieprzyjemnym drogowo miejscu. Do tego brak oświetlenia. Teraz to się zmieniło. Zainstalowano lampy uliczne. Dobra wiadomość!reklama
renk.jpg

środa 05 września 2018 - 22:15:00 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


plan.jpg

Polecamy firmy / usługi

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Nasza szkoła uzyskała
DYPLOM SKUTECZNEJ SZKOŁY

Zajęliśmy I MIEJSCE
w województwie pomorskim a IV
w kraju, w "TESTACH OPERONA".


www.happykidsosowa.pl/OPERON

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Malinowy Ogród zaprasza
na piątkowe bufety
z muzyką na żywo.
Ta wyjątkowa uczta rozpoczyna się
o godzinie 17:30.

O subtelne menu,
zadba nasz Szef Kuchni.
Serdecznie zapraszamy

W każdą niedzielę natomiast,
w godzinach od 12:30 do 17:00 proponujemy Państwu bufety,
podczas których serwujemy dania
z różnych stron polski i świata.

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - HIFU®
galland.jpg
Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała urządzeniem ULTRAZONE. Nowoczesna technologia HI-FU w widoczny i skuteczny sposób silnie odmładza i modeluje twarz i ciało.

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni www.kwiaciarnia-cudawianki.pl