Zaloguj się | Rejestracja

Dwa zwycięstwa seniorek w Mrzeżynie

Komplet punktów dopisują sobie do swojego konta ligowego zawodniczki Interplastic Olimpii Osowa. Dwa zwycięstwa na Jedynką, to plon z wyjazdu do Mrzeżyna, gdzie nasz przeciwnik rozgrywa mecze. Pojedynki z Trzebiatowem nigdy nie należały do łatwych i tak też było w miniony weekend. Licznie zgromadzeni kibice mogli obejrzeć dwa bardzo dobre i szybkie spotkania. Jak to w unihokeju bywa mieliśmy zwroty akcji, wielkie emocje, kontrowersje sędziowskie i bardzo dużo bramek.

W sobotni wieczór po pierwszej tercji prowadziliśmy 3-1. Gdy na początku drugiej w ciągu 55 sekund zaliczyliśmy 3 kolejne trafienia mogło wydawać się, że jest już po meczu. Niestety po naszych błędach za sprawą Zuzy Krzywak rywalki zaczęły odrabiać straty.

Na 12 minut przed końcem pojedynku nasza przewaga stopniała tylko do jednej bramki i zrobiło się tylko 6-5! Minutę po stracie 5 gola spokój w naszych szeregach wprowadziła Malwina Zagórska, dając nam dwubramkowe prowadzenie. W końcowych minutach grająca świetne spotkanie Maja Stenka zdobywając 8 bramkę przypieczętowała nasze zwycięstwo.

Niedzielny rewanż miał nieco inny przebieg. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie,ale ostatecznie to my wyszliśmy z niego zwycięsko. Prowadziliśmy już 2-0, ale Trzebiatów doprowadził do remisu. Objęliśmy prowadzenie 3-2, ale rywalki odpowiedziały dwoma trafieniami doprowadzając do wyniki 4-3. Za sprawą Malwiny Zagórskiej przeciwniczki cieszyły się z prowadzenia tylko 8 sekund! Kilka minut później wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca.

Bardzo dobrą zmianę dała Ania Szychta,która zastąpiła w obronie kontuzjowaną Kasię Pawłowską i do tego dodała ważną bramkę po świetnych wycofaniu piłki przez Anię Raczkowską.

Warto podkreślić świetną grę w obu spotkaniach Jagody Wieczorek, która zdobyła dwie piękne bramki. Zatem bardzo cieszymy się z weekendowych zwycięstw, na które ciężko zapracowała cała drużyna. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym kibicom, który przyjechali do Mrzeżyna nas głośno dopingować!
Osobne podziękowania dla Mikołaja ( fizjo 👨‍⚕️) oraz Dominika ( statystyk 🎥).

JEDYNKA TRZEBIATÓW - OLIMPIA OSOWA 5 - 8