Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

judo


Wyniki XXVIII Turnieju im. A Reitera

19 zawodników naszego klubu stanęło na matach XXVIII Turnieju im. Antoniego Reitera w Gdańsku. Zawody te odbywają się w ramach serii International Judo League. Łącznie pojawiło się tutaj ponad 600 zawodników z całej Europy. Turniej był bardzo mocny pod kątem sportowym, co uwidoczniły wyniki oraz ilość stoczonych walk. Honor klubu uratował Kacper Płachecki [MU15, kat. wag. -46kg], który stoczył pięknie trzy wygrane walki, które dały mu wejście do finału.

Niestety w walce o złoto musiał uznać wyższość przeciwnika i sięgnął po medal srebrny, z którego, jako trenerzy, możemy być bardzo dumni. Medal brązowy wywalczyła Alicja Płachta [FU15, kat. wag. -63kg], która stoczyła łącznie 3 pojedynki, spośród których wygrała jeden, który to pozwolił jej na zgarnięcie brązu . W strefie medalowej znalazła się jeszcze Maria Stola [FU15, kat. wag. -52kg], która okazała się jedyną zawodniczką w swojej kategorii wagowej – bywa i tak a wynik poszedł w świat!

Miejsca piąte padły łupem Majki Grochowieckiej [FU13, kat. wag. – 44kg], która stoczyła cztery walki w skutecznym stylu wygrywając dwie spośród nich. Niestety przebyta niedawno choroba dała mocno znać o sobie i w walce o brąz Maja uległa przeciwniczce, która była w pełni mocy.


Tuż za podium wylądował również Adrian Sałata [MU15, kat. wag. -55kg] z identycznym bilansem pojedynków jak Maja. Adrian męczył się w pierwszej walce na przetarcie, kolejną wygrał również – bez problemu, a następna – przegrana – wprowadziła go do repasażu. Walkę o brąz rozpoczął w dobrym stylu jednak popełnił niewielki błąd w parterze i przegrał przez duszenie. Ale z występu może być zadowolony – tym bardziej, że to nowa dla niego kategoria wagowa.

W grupie najmłodszej pojechaliśmy zdecydowanie po lekcję a nie po zwycięstwa, ale z walk naszych zawodników można być naprawdę dumnym, ponieważ toczyli je dzielnie i z sercem. Najlepiej wypadli tutaj Mikołaj Sobol [MU11, kat. wag. -33kg], który wygrał trzy pojedynki i przegrał dwa, co dało mu miejsce 7.


Na miejscu 9 w tej samej kategorii uplasował się Mateusz Sawczyszyn [2w, 2p]. Miejsce 7 padło również łupem Borysa Rytlewskiego [MU11, kat. wag. – 51kg], który wygrał swój drugi pojedynek, no a w dwóch uległ przeciwnikom – choć naprawdę dawał z siebie wszystko i w obu walkach niewiele brakowało do wygranej.

Trudne zadanie mieli Kajetan Bonikowski [MU11, -27kg], Nikodem Królikowski [MU11, -46kg] i Karol Pisarczuk [MU11, -25kg], którzy na swej drodze napotkali przeciwników [sami będąc z rocznika 2010] starszych nawet i o dwa lata, czyli i o tyle badziej doświadczonych. Jednakże widać było zacięcie i chęć walki na ich twarzach, więc wiadomym jest, że wystarczy wytrwale i cierpliwie jeszcze potrenować i wtedy szala przechyli się na ich korzyść.


W grupie wiekowej poniżej 13 roku życia do walki wystąpiła w kategorii wagowej do 46 kg tzw. złota szóstka, która odniosła, tym razem, pasmo pełne porażek.

Tak jak weszli szybko na matę, tak szybko z niej zeszli, bo prócz Szymona Zdunka [2p] i Huberta Helowicza [2w, 2p] pozostali stoczyli po jednym przegranym pojedynku – a byli to: Piotr Rychter, JErzy Witt, Adam Molik, Mateusz Szafrański. No, cóż zrobić: nie na każdym turnieju podium może być pełne zawodników Grizzly ! Tym razem to nie było po prostu ich dzień!

Bardzo ładne pojedynki toczył Paweł Pielaszkiewicz [MU13, -33kg], który z bilansem jednej wygranej i dwóch przegranych walk wylądował na miejscu 7. Po to samo miejsce sięgnął również Bartek Groen [MU15, – 60kg] również z jedną wygraną i dwiema przegranymi.

Nie pozostaje nic innego, jak mocniej przytrenować, bo widać, że różnice nie są wielkie między przeciwnikamia a naszymi zawodnikami i zaraz medale zawisać będą co zawody na szyjach naszych Misiaków.

Za tydzień kolejny mocny turniej – również w Gdańsku: „To My Gdańskie Lwy”. Także dla niektórych jest szansa na odbój!


Pozdrawiamy,
Trenerzy KLUBU JUDO GRIZZLY GDAŃSK
Monika Chróścielewska
Tomasz Chróścielewski
Filip Pawlikowski


niedziela 18 listopada 2018 - 17:53:53 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
TEXT.jpg
ul. Diany 32, Gdańsk Osowa
TŁUMACZENIA zwykłe
i przysięgłe w 20 językach.

Chcesz szybko i solidnie
przetłumaczyć dokumenty?

Zadzwoń 58 341 76 04

www.text.com.pl

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
  • do przedszkola
    dzieci urodzone w 2016
  • do żłobka
    dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
  • do klasy 0, 1, 7 i 8

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
  • wtorek 17:00-20:00
  • środa 12:00-15:00
  • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu rabat do 40 %
od 19.11 do 20,12
na zamówienia w godz od 17-20

Sylwester
Gorączka Sylwestrowej Nocy
z DJ radiowym Maciejem Józefowiczem
Disco lata 80-90

Zamówienia na Świąteczny catering