Zaloguj się | Rejestracja

Mistrzynie Polski Juniorek Starszych

Mistrzynie Polski
Juniorek Starszych

Za nami Finał Mistrzostw Polski Juniorek Starszych w unihokeju. Wspaniała impreza, perfekcyjna organizacja, mnóstwo kibiców (pomimo „majówki”) i emocje do samego końca na boisku. Od początku wiadomo było, że tytuł zgarną zawodniczki z Osowej. Wszak w finale spotkały się dwa zespoły SPORTPOLAND Olimpii Osowa, które stoczyły bratobójczy pojedynek o mistrzostwo.

W pierwszym spotkaniu o brązowy medal spotkały się UKS Bankówka Zielonka i SUS Travel Jedynka Trzebiatów. Po dwóch tercjach Zielonka prowadziła już 7-2 i wydawać się mogło, że jest już po meczu. Wtedy do odrabiania strat wzięła się ekipa Trzebiatowa, która doprowadziła do stanu 7 – 8 i miała szansę na remis. Wtedy zabójczą kontrę wyprowadziła Gabrysia Wójcik, która idealnie wyłożyła piłkę do Ani Rakowskiej, która nie miała problemu z pokonaniem Wiktorii Kopaczewskiej. Ten gol „zamknął” pojedynek o brązowy medal, który podobnie jak w poprzednim roku pojechał do Zielonki.

Mecz finałowy miał niesamowite tempo. Kibice zobaczyli mniej bramek, ale na brak emocji nie mogli narzekać. Pierwszy zespół Olimpii Osowa dłużej się utrzymywał przy piłce, ale miał problem z pokonaniem świetnie dysponowanej Julii Przewłockiej. Sztuka ta udała się dopiero pod koniec pierwszej tercji Marcie Pracoń. Gdy drugą bramkę na początku drugiej odsłony zdobyła Cecylia Chomnicka wydawać się mogło, że Olimpia 1 pójdzie za ciosem i pewnie pokona swoje młodsze koleżanki.

Nic z tych rzeczy, Kinga Stein i Zosia Lukas popisały się pięknymi strzałami i doprowadziły do remisu 2 -2! Kolejne minuty to wyrównana gra i akcja za akcję, strzał za strzał. Lepiej z tej wymiany wyszły bardziej doświadczone zawodniczki Anny Raczkowskiej i Kuby Ambrosiewicza, które wykorzystały dwie okazje i wyszły na prowadzenie 4-2.

Trzecia tercja to walka o doprowadzenie do remisu. Drużyna Pawła Ludwichowskiego i Piotra Ludwichowskiego chcąc odrobić straty zagrała odważniej narażając się na groźne kontry. Tak też straciła 5 bramkę i pomimo wielu prób i strzałów nie zdołała pokonać Julii Bartoszewicz i Emilii Neufeld.

Po pięknym, pełnym emocji i walki spotkaniu zwycięstwo odniosła drużyna SPORTPOLAND Olimpia Osowa Gdańsk 1!