Wiadomośćpolicja informuje
(Kategoria: Gdańsk Osowa - Policja informuje)
Dodane przez admin
wtorek 09 stycznia 2018 - 14:47:37


Wybiła szybę w autobusie miejskim

Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali 15-letnią mieszkankę Gdańska, która będzie odpowiadała przed sądem za zniszczenie mienia. Nastolatka w miejskim autobusie jadącym przez Osową, wyciągnęła młotek bezpieczeństwa i wybiła boczną szybę pojazdu powodując straty w wysokości blisko 4 tysięcy złotych. Dziewczyna była pijana miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci już wkrótce materiał dowodowy przekażą do sądu rodzinnego.
Wczoraj około godziny 20 policjanci zostali zaalarmowani przez kierowcę miejskiego autobusu, o tym że jeden z pasażerów zniszczył boczną szybę w pojeździe. Policjanci natychmiast pojechali na przystanek autobusowy przy ul. Spacerowej. W rozmowie z kierowcą ustalono, że kiedy zatrzymał się na przystanku podeszła do niego wysiadająca pasażerka i zgłosiła mu, że kilka minut temu dziewczyna z grupy młodzieży siedzącej na tyłach autobusu wyciągnęła młotek bezpieczeństwa i zbiła nim szybę.

Dodajmy, autobus poruszał się w kierunku przystanku Nowa w stronę Chwaszczyna.

Policjanci podjęli interwencję wobec grupy nastolatków, wśród której była 15-letnia mieszkanka Gdańska, która według relacji świadków miała zniszczyć boczną szybę autobusu o wymiarach 60 x 120 centymetrów. Policjanci zatrzymali nastolatkę i doprowadzili do jednostki Policji. Na miejsce interwencji policjanci wezwali funkcjonariuszy grupy dochodzeniowo śledczej którzy przesłuchali świadków oraz kierowcę autobusu, oraz technika kryminalistyki, który wykonał oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczył ślady.

Przedstawiciel firmy złożył zawiadomienie o zniszczeniu mienia oraz wniosek o ściganie sprawcy tego przestępstwa. Wstępnie straty oszacowano na blisko 4 tysiące złotych.

Policjanci o zdarzeniu poinformowali mamę nastolatki, kiedy przyjechała na komisariat policjanci w jej obecności sprawdzili trzeźwość dziewczyny. Okazało się, że nastolatka była pijana alkomat pokazał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dziewczyna po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji została przekazana pod opiekę mamy.

15-latka zostanie wkrótce przesłuchana jako nieletni sprawca czynu karalnego. Jej sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Źródło: asp. Karina Kamińska
KMP Gdańsk

Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.4933 )