(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
sobota 24 marca 2018 - 20:41:23

W Rzeszowie zagramy
o kolejne złoto!

Unihokeistki Interplastic Olimpii Osowa, zapewniły sobie awans do finału Mistrzostw Polski. Osowianki po raz drugi pokonały MMKS Podhale Nowy Targ I, tym razem 12:5. Tym samy nasze zawodniczki wygrały rywalizację w Podhalem I 2:0. Super Finał rozegrany zostanie 21 kwietnia w Rzeszowie. Zagramy w nim z... Podhalem, ale drugą drużyną z Nowego Targu, która w drodze do finału pokonała PKS MOS Zbąszyń.

Po wygranej w Nowym Targu, przyjezdne miały przysłowiowy nóż na gardle. Tylko wygrana w sobotę, przedłużałaby szansę na awans Podhala do finału. Dlatego od początku gra był bardzo ostra i zacięta. Mimo szybkiego prowadzenia Olimpii i wygrania pierwszej tercji 3:1, kibice zdawali sobie sprawę, że będzie to ciężka przeprawa.

Pokazała to druga tercja, którą co prawda Olimpia wygrała 4:3, ale przyjezdne w pewnym momencie zbliżyły się zaledwie na jedną bramkę (5:4). Trudno powiedzieć, jak duży wpływ na nerwowe poczynania osowianek miała kontuzja Dominiki Marzec. Nasza bramkarka zasygnalizowała problemy. Zastąpiła ją Patrycja Bernacka, a Domi do końca meczu oglądała spotkanie z workiem lodu na kolanie.

Jednak niepewność po 40 minutach szybko została rozwiana w ostatniej odsłonie. Tę część Olimpia zagrała wręcz koncertowo. Przede wszystkim nasze zawodniczki nie pozwoliły zepchnąć sie do defensywy. Nasz zespół punktował swoje rywalki, które po dziewiątym golu najwyraźniej uświadomiły sobie, że finał najzwyczajniej odjechał.

Ostatecznie 12:5 dla Interplastic Olimpii Osowa. Tym samym zagramy o kolejne złoto Mistrzostw Polski. Przypominamy, Super Finał, czyli najważniejsza tegoroczna unihokejowa impreza odbędzie się 21 kwietnia br. w Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej, ul. Poznańska 2A.