Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
poniedziałek 23 kwietnia 2018 - 19:09:46

Interplastic Olimpia Osowa Mistrzem Polski

Tak, Tak, Tak! Mamy kolejne złoto. W niesamowitym meczu, pełnym zwrotów akcji nasze dziewczyny pokonały MMKS Podhale Nowy Targ II 7:6 w finale Mistrzostw Polski. Ten mecz przejdzie do historii. Najpierw prowadziło Podhale. Później Olimpia odskoczyła na 3 gole. Góralki wyrównały, ale ostateczny cios zadały osowianki. Na 7:6 strzeliła Karolina Damps (as. Anna Raczkowska).

Znamy już Mistrza Polski w Salming Ekstralidze Kobiet! Została nią Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk!

Początek meczu to lekka przewaga Gdańska, szybko jednak ukrócona przez nowotarżanki, które w 6. minucie objęły prowadzenie, dzięki świetnemu wykończeniu dwójkowej akcji przez Annę Osmalę. Chwilę później było już 1:1, gdy do wyrównania doprowadziła Samson. W 17. minucie znów dała o sobie jednak znać Osmala i Podhale ponownie wyszło na prowadzenie, a na dodatek ta sama zawodniczka (hat-trick w jednej tercji) chwilę później doprowadziła do stanu 3:1! Wydawało się, że Podhale zejdzie na przerwę, wygrywając dwoma bramkami, ale końcówka tercji należała do Olimpii. A konkretnie do Grądzkiej i Raczkowskiej, które w odstępie 21 sekund dwukrotnie pokonały Młynarczyk, doprowadzając do remisu!

Po przerwie od wysokiego "C" rozpoczęła Olimpia. W odstępie 6 minut (21-27. minuta) Raczkowska aż trzy razy zmuszała bramkarkę "Szarotek" do kapitulacji, doprowadzając tym samym do stanu 6:3. Trzy szybko stracone gole pobudziły Podhala do zmasowanego ataku, ale niestety dla nowotarżanek - zabrakło skuteczności. Kolejna fascynująca tercja tegorocznego Finału Kobiet zakończyła się prowadzeniem Olimpii 6:3.

W trzeciej tercji już od samego początku nowotarżanki rzuciły wszystkie siły do ataku i zaciekle walczyły o wyrównanie. Pierwszy krok w tym kierunku zawodniczki Podhala postawiły w 46. minucie, gdy na 4:6 trafiła znakomicie dziś grająca Buczek. Kolejny - cztery minuty później, gdy bramkę kontaktową zdobyła Kowalczyk. Chwilę później Raczkowska otrzymała 2-minutowe wykluczenie. Podhale stanęło przed znakomitą okazję na wyrównanie i... WYKORZYSTAŁO JĄ!

W 53. minucie Gabriela Pysz doskonałym strzałem z "zawijki" pokonała bezradną w tej sytuacji Dominikę Marzec. Mecz rozpoczął się na nowo! Gdańsk zaskakująco szybko wziął się jednak w garść i już w 56. minucie ponownie prowadził (7:6). Późniejszej walki o odrobienie strat nie ułatwiła nowotarżankom kara, jaką za uderzanie w 58. minucie otrzymała Buczek. "Szarotki" dzielnie się broniły, ale na zdobycie wyrównującego trafienia nie wystarczyło już czasu i gdy zabrzmiała syrena, Interplastic Olimpia Osowa rozpoczęła fetowanie kolejnego mistrzowskiego tytułu!

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - MMKS Podhale II Nowy Targ 7:6

Fot: Filip Sikora
info: pzunihokeja.pl