WiadomośćPolicja informuje
(Kategoria: Gdańsk Osowa - Policja informuje)
Dodane przez admin
poniedziałek 30 lipca 2018 - 16:29:55


Policjanci uratowali życie choremu

Dzięki zdecydowanej i szybkiej interwencji policjantów z komisariatu w Osowej, uratowano życie 47-latka chorego na cukrzycę. Nieprzytomnego mężczyznę leżącego na trawniku przy ul. Kielnieńskiej znaleźli policjanci prewencji. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Do zdarzenia doszło w miniony piątek, około godziny 20.00.


Policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego z Komisariatu IX Policji w Gdańsku patrolowali ulicę Kielnieńską. Podczas patrolu zauważyli leżącego na trawie nieprzytomnego mężczyznę. Policjanci od razu podjęli wobec niego interwencje i sprawdzili jego funkcje życiowe, a na miejsce interwencji za pośrednictwem oficera dyżurnego wezwali pogotowie.

Z mężczyzną nie było kontaktu, nie reagował na żadne bodźce, miał niską temperaturę ciała. Policjanci, sprawdzając funkcje życiowe mężczyzny, wyczuli od niego zapach alkoholu. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli sprzęt medyczny używany przez diabetyków m.in. glukometr i leki przeznaczone dla osób chorych na cukrzycę.

Policjanci natychmiast za pomocą glukometru sprawdzili poziom cukru w organizmie mężczyzny, okazało się, że jest on bardzo niski i zagraża jego życiu i zdrowiu. Po raz kolejny policjanci skontaktowali się z dyspozytorem pogotowia i w porozumieniu z nim zdecydowali o podaniu domięśniowo leku, który mężczyzna miał w torbie.

Dzięki profesjonalnej reakcji policjantów i ich zdecydowanemu działaniu mężczyzna zaczął po kilkunastu minutach odzyskiwać przytomność. Policjanci okryli 47-latka kocem termicznym i czuwali przy nim aż do przyjazdu pogotowia. 47-latek został przekazany pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli go do szpitala.

Okazało się, że mężczyzna oprócz tego był nietrzeźwy, więc zagrożenie dla jego życia i zdrowia w związku z chorobą było jeszcze wyższe.

asp. Karina Kamińska/ st.asp. Mariusz Chrzanowski
Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku

Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5160 )