WiadomośćNiebawem rozpoczyna się nowy sezon
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek 02 sierpnia 2018 - 20:17:49


Niebawem rozpoczyna się nowy sezon

Przypomnijmy, że nasze seniorki po emocjonującym finale z Podhalem Nowy Targ po raz ósmy w historii a trzeci z rzędu zdobyły tytuł mistrzowski! Również w poprzednim sezonie klub osiągnął najlepszy wynik w historii występów polskich zespołów w Pucharze Europy, zajmując drugie miejsce! Co nas czeka w nowym sezonie?Dalej będziemy rozgrywać swoje spotkania w hali AWFiS, gdzie serdecznie zapraszamy naszych wspaniałych kibiców. Chcemy obronić tytuł mistrzowski i dalej rozwijać się jako klub. Dlatego do rozgrywek ligowych wystawiliśmy aż 10 zespołów:

Dalej wspiera nas firma INTERPLASTIC, miasto Gdańsk, Ziaja oraz wiele mniejszych firm za co bardzo dziękujemy.

Po roku przerwy do gry w Olimpii Osowa wraca Maja Stenka, która należała do najskuteczniejszych zawodniczek w kraju. Również bardzo liczymy na Malwinę Zagórską, która już wznowiła treningi po kontuzji kolana. Mamy nadzieję, że Malwina będzie równie skuteczna jak przed urazem. Do gry seniorskiej postanowiły też wrócić Ania Chomnicka i Karolina Herman.

Liczymy, że swoim doświadczeniem pomogą Olimpii na boisku. Niestety karierę postanowiła zakończyć Julia Jurkowska, jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w Polsce. Również przygodę z unihokejem kończy Mariola Szarmach, najlepsza bramkarka ekstraligi i reprezentacji ostatnich lat.

W zamian coraz więcej juniorek wchodzi do drużyny seniorek znacznie podnosząc rywalizację w drużynie.

Ponownie jak w poprzednim sezonie Salming Ekstraliga Kobiet będzie liczyła 8 zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy, północną i południową. INTERPLASTIC Olimpia Osowa Gdańsk zagra w grupie północnej z Ambrą Ożarów Mazowiecki, MLUKS Jedynka Trzebiatów i PKS MOS Zbąszyń.

Jeszcze przed startem rozgrywek ligowych ( 9 – 12 sierpnia ) zawodniczki Olimpii Osowa wystartują w największym unihokejowym turnieju na świecie Czech Open. Jako jedyny zespół spoza krajów tzw. TOP 4 ( Szwecja, Finlandia, Czechy, Szwajcaria ) zostaliśmy przyjęci do kategorii ELITE! To dla nas wielkie wyróżnienie i wyzwanie. W ELITE wystąpi 16 drużyn podzielonych na 4 grupy eliminacyjne.

Trafiliśmy na bardzo silne zespoły z Czech, Szwecji i Szwajcarii. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i zagrać dobre spotkania. W stolicy Czech wystąpi aż 270 drużyn z 20 państw! Oprócz Interplastic Olimpii Osowa zagrają tam MMKS Podhale Nowy Targ ( v-ce Mistrz Polski kobiet ) oraz ULKS Olimpia Łochów ( V zespół Ekstraligi mężczyzn ).Źródło: Piotr Ludwichowski
Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5164 )