Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
niedziela 16 września 2018 - 13:25:06

Dwa zwycięstwa na inaugurację sezonu

Dwoma efektownymi wygranymi, rozpoczęły kolejny sezon unihokeistki Interplastic Olimpii Osowa. W sobotę obrończynie mistrzowskiego tytułu pokonały Ambrę Ożarów Mazowiecki 12:3, zaś w niedzielę 12:0. Tym samym osowianki zostały pierwszym liderem swojej grupy. Dodajmy, że w sobotę nasze przeciwniczki prowadziły już dwiema bramkami. To efekt słabej pierwszej tercji Olimpii.

Mimo, że pokonaliśmy rywalki aż 12:3, wygrana wcale nie przyszła łatwo. Pierwszą tercję zagraliśmy bardzo słabo. Graliśmy zbyt wolno, zbyt statycznie i nieskutecznie. Przeciwniczki wyszły na boisko bardziej skoncentrowane niż my i przy biernej postawie Olimpii wyszły na dwubramkowe prowadzenie.

Sygnał do odrabiania strat dała Martyna Sumisławska, która jako pierwsza pokonała świetnie dysponowaną Karinę Trojan. Jeszcze w tej samej minucie Hania Samson doprowadziła do remisu i wydawało się, że teraz "pójdzie z górki". Bramkę na 3:2 zdobyła Weronika Grądzka po pięknej indywidualnej akcji! Po prostu klasa. Niestety w ostatnich sekundach popełniliśmy błąd, który dał rywalkom wyrównanie.

O tej części spotkania należało jak najszybciej zapomnieć. Tak zrobiły nasze dziewczyny wygrywając drugą tercję 5:0. W końcu zaczęliśmy grać szybciej, mądrzej i skuteczniej. Trzecia odsłona to stopniowe powiększanie przewagi bramkowej. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została wybrana Hania Samson!!! Gratulujemy!

Pomimo wysokiej porażki zespół z Ożarowa należy pochwalić za bardzo mądrą i ambitną grę.

W niedzielę gra toczyła się pod dyktando zespołu z Osowej. Od początku prowadziliśmy grę i w pełni zasłużenie pokonaliśmy swoje przeciwniczki. Szczególnie mogła się podobać nasza szybka i kombinacyjna gra zakończona strzałem. Ponownie świetnie w bramce Ożarowa spisywała się Karina Trojan, która uchroniła swój zespół od wyższej porażki.

Cieszymy się, że udało się zachować czyste konto po stronie strat oraz z faktu, że aż 14 dziewczyn zdobyło punkty w klasyfikacji kanadyjskiej! Najlepszym zawodnikiem Olimpii Osowa została wybrana Maja Stenka!