Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
wtorek 16 października 2018 - 16:19:53

Dwa zwycięstwa Interplastic Olimpii Osowa

Kolejne dwie wygrane na koncie Interplastic Olimpii Osowa. Nasze seniorki pokonały w weekend SUS Travel Jedynkę Trzebiatów. W sobotę 10:3, zaś w niedzielę 6:3. Zwłaszcza w drugim meczu przyjezdne odrobinę napędziły naszym kibicom strachu. W tabeli osowianki są liderem.

W pojedynkach z ekipą z Trzebiatowa, emocje zawsze są gwarantowane. Jednak w tym sezonie, zawodniczki trenera Bogdańskiego grają nierówno. Dla przykładu, potrzebowały dogrywki by pokonać Ambrę w Ożarowie. O ile na początku sobotniej rywalizacji, rywalki podjęły walkę (nawet prowadziły 1:0), to z każdą minutą opadały z sił.

Olimpia wygrała zasłużenie 10:3, w tercjach (1:1,4:1,5:1). Od drugiej odsłonie nasze mistrzynie złapały właściwy rytm i wynik mówi sam za siebie.

Tymczasem w niedzielę wydawało się, że będzie to łatwe zwycięstwo. Prowadzenie 3:0 i... nagle coś się zacięło. Rywalki doszły na jednego gola, ale na szczęście osowianki nie pozwoliły sobie odebrać wygranej. Ostatecznie 6:3 (3:1,1:1,2:1).

Najlepszymi zawodniczkami w obu meczach w szeregach Olimpii wybrano Oliwię Ryszewską i Weronikę Grądzką.