Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
sobota 23 lutego 2019 - 21:14:50

Zwycięstwo unihokeistek w Nowym Targu

Dobre wieści przekazał z Nowego Targu trener Paweł Ludwichowski. Nasze unihokeistki pokonały w pierwszym półfinałowym spotkaniu Mistrzostw Polski zespół Górali Nowy Targ 9:5. Tym samym w rywalizacji do dwóch wygranych, nasza drużyna objęła prowadzenie 1:0. W drugim półfinale ekipa SUS Travel Jedynka z Trzebiatowa, ograła na własnym parkiecie Podhale 6:3.

Po pierwszej tercji wydawało się, że to będzie przysłowiowy spacerek. Nasza drużyna po dwóch golach Weroniki Grądzkiej, dwóch Karoliny Damps i jednym trafieniu Laury Łąckiej prowadziła 5:1 na parkiecie rywalek.

Jednak jak powiedział naszemu serwisowi trener Paweł Ludwichowski, dziewczyny chyba za szybko uwierzyły w zwycięstwo. W nasze poczynania wkradła się nonszalancja i popełniliśmy kardynalne błędy w obronie. Stąd jeśli nasze obrończynie próbują indywidualnych sztuczek, kończy się to przegraną w drugiej tercji 1:2.

Tym samym gospodynie próbowały gonić wynik, ale na szczęście cały czas nasze zawodniczki utrzymały przewagę. 3:5, 3:7, 5:7 a ostatecznie 5:9 i droga do finału wydaje się otwarta.

Dodajmy, w drugiej i trzeciej tercji gole dla osowianek zdobywały kolejno: Malwina Zagórska, Jagoda Wieczorek, Laura Łącka i Wiktoria Targońska.

KS Górale Nowy Targ - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 5:9

Źródło: PZUnihokeja, Paweł Ludwichowski