WiadomośćPolicja informuje
(Kategoria: Gdańsk Osowa - Policja informuje)
Dodane przez admin
wtorek 12 marca 2019 - 11:00:39


Alkohol, narkotyki, uszkodzony radiowóz...

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 30-letniego kierowcę Renault, który nie zatrzymał do kontroli i zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem. Podczas pościgu mężczyzna uszkodził radiowóz. Badanie alkomatem wykazało, że 30-latek miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu, a w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty, teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego odebrali zgłoszenie o kierującym Renault, który w Osowej uderzył w tablicę informacyjną i uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce pojechali funkcjonariusze drogówki gdańskiej komendy, którzy w trakcie sprawdzania tej informacji zauważyli opisany w zgłoszeniu samochód. Funkcjonariusze za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali polecenie do zatrzymania się i wtedy kierowca zaczął uciekać.

Mundurowi ruszyli w pościg, przekazując dyżurnemu komunikat o uciekającym kierowcy. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zajechali drogę uciekającemu renault i zatrzymali go. W pewnym momencie kierujący nagle ruszył i uderzył w radiowóz. Policjanci szybko obezwładnili i zatrzymali kierowcę.

Badanie trzeźwości wykazało, że 30-letni gdańszczanin miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli policjanci znaleźli w samochodzie mężczyzny narkotyki i przekazali je do dalszych badań biegłemu. Zatrzymany 30-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, niezatrzymania nie do kontroli drogowej, kierowania samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, a także spowodowania kolizji drogowej.

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a także utrata prawa jazdy. Za jazdę samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, aresztu albo ograniczenia wolności. Posiadanie środków odurzających jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Źródło: KMP


wybory.jpgŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5424 )