WiadomośćKuchnia kaszubska w CH Osowa
(Kategoria: Archiwum)
Dodane przez admin
środa 13 marca 2019 - 13:37:26


Kuchnia kaszubska
w CH Osowa


Jakie tajemnice kryje w sobie kuchnia kaszubska? Jakie regionalne skarby możemy wykorzystywać w swoich daniach na co dzień? Amatorzy lokalnych produktów i miłośnicy kulinarnych eksperymentów mają wyjątkową okazję jeszcze lepiej poznać swój region. Już 16 marca w Centrum Handlowym Osowa odbędą się warsztaty z kuchni kaszubskiej. Poprowadzi je Beata Śniechowska – zwyciężczyni drugiej edycji programu MasterChef, autorka książek kulinarnych i właścicielka restauracji.Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję sprawdzić się w roli profesjonalnych kucharzy. W specjalnie zaaranżowanej strefie na terenie galerii, pod czujnym okiem prowadzącej, przygotują tradycyjne, regionalne potrawy.

Nie zabraknie także nowoczesnego podejścia do sztuki kulinarnej. Na wszystkich przybyłych czekać będzie pokaz kulinarny, podczas którego przygotowana zostanie słynna potrawa z Kaszub i Pomorza – frekase – w autorskiej interpretacji. Uczestnicy będą mieli również okazję skosztować dania.

Warsztaty prowadzone są w czterech turach – w każdej z nich może wziąć udział maksymalnie 12 osób. Dwie z sesji przeznaczone są dla dzieci z rodzicami. Program jest dostosowany do wieku uczestników. Na zajęciach dla dorosłych przygotowywana będzie zupa brukwiowa po kaszubsku oraz śledzik po kaszubsku, natomiast dla dzieci – zupa brukwiowa po kaszubsku i plince kaszubskie – placki ziemniaczane na słodko.

Warsztaty to świetna okazja, aby spędzić sobotę razem – w gronie najbliższych, zdobywając nowe umiejętności. Tym bardziej, że to, czego się nauczymy, możemy wykorzystać później przy rodzinnym stole – podkreśla Justyna Siemińska, dyrektor CH Osowa.

Na uczestników warsztatów czekają upominki. Oprócz strefy warsztatowej przewidziano stoiska jarmarkowe, na których można zakupić regionalne specjały oraz kącik zabaw dla najmłodszych.

Warsztaty rozpoczynają się 16 marca od godziny 11
w Centrum Handlowym Osowa, przy ul. Spacerowej 48 w Gdańsku.
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja mailowa: warsztaty©fabrykaidei.pl


Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Kaszebe.

Więcej informacji na stronie: www.chosowa.pl


wybory.jpgŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5425 )