Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
sobota 16 marca 2019 - 20:18:51

Interplastic Olimpia zagra o złoto!

Unihokeistki Interplastic Olimpii Osowa pokonały w hali AWFiS w Gdańsku Górale Nowy Targ 5:2. Tym samym 13 kwietnia, osowianki zagrają o złoty medal Mistrzostw Polski. Wszystkie mecze Super Finału, zostaną rozegrane w Zielonce pod Warszawą. Spotkanie z zawodniczkami z Podhala nie było łatwe i rozstrzygnęło się praktycznie w ostatniej tercji meczu.

W ósmej minucie gry Olimpia prowadziła już 2:0 po golach Malwiny Zagórskiej i Weroniki Grądzkiej. Nasze zawodniczki rozpoczęły bardzo mocno i chyba zbyt szybko uwierzyły, że to będą łatwe zawody. Nic z tego.

Olga Rokicka i Wioleta Białoń doprowadziły do remisu. W drugiej tercji tylko Karolinie Damps udało się umieścić piłkę w siatce. Zatem na ostatnią tercję nasze zawodniczki wyszły z jednobramkowym prowadzeniem.

Na szczęście więcej atutów, spokój i dokładność w rozegraniu były po naszej stronie. Olimpia prowadziła na dwie minuty przed końcem 4:2 (kolejny gol Karoliny Damps) i wówczas goście wycofali bramkarza. Jednak błąd przy zmianie sprawił, że zamiast w przewadze, Góralki grały końcówkę w osłabieniu. A już po kolejnym zejściu na ławkę Klaudii Jachymek, do pustej bramki trafiła Karolina Damps ustalając wynik na 5:2.

Tak więc 13 kwietnia w Zielonce, zagramy o kolejne złoto.