(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
poniedziałek 01 kwietnia 2019 - 18:34:03

Mistrzostwo Polski juniorek starszych

Sukcesem juniorek starszych Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk zakończył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w unihokeju, który odbył się w miniony weekend w Nowym Targu. W turnieju wzięły udział cztery najlepsze drużyny z kraju, wyłonione z rozgrywek ligowych i turniejów półfinałowych. Faworytem do złota wydawały się góralki oraz drużyna z Trzebiatowa, bardzo poważnie wzmocniona przed sezonem przez 8 najlepszych zawodniczek z innych klubów.

W pierwszym pojedynku półfinałowym spotkały się właśnie te dwa zespoły. Mecz Nowego Targu z Trzebiatowem był pełen dramaturgii i zakończył się zwycięstwem 5:4 drużyny znad morza po „złotej” bramce zdobytej w dogrywce. Szczęśliwym strzelcem okazała się Zuzanna Krzywak.

W kolejnym półfinale drużyna prowadzona przez trenerkę Annę Raczkowską po świetnym spotkaniu pokonała KS Dzikie Gęsi Zielonka 5-3.

Początek nie zapowiadał takiego zakończenie. Po pierwszej tercji przeciwniczki prowadziły 2:1. Ponieważ w drugiej tercji nie padła żadna bramka o wszystkim zadecydowała trzecia odsłona. Tutaj zadecydowało doświadczenie oraz lepsze przygotowanie kondycyjne. Gdańszczanki zaaplikowały aż cztery bramki tracąc tylko jedną!

To zwycięstwo dało jej awans do ścisłego finału Mistrzostw Polski i pojedynek o złoto z MLUKS Jedynka Trzebiatów.

Również mecz o złoto miał swoją dramaturgię i wcale nie zapowiadał zwycięstwa!

Nasze rywalki prowadziły już 2-0 i wydawało się, że pewnie zmierzają po złoto. Bramkę kontaktową dla Gdańska zdobyła Daria Krason. Po dwóch tercjach przegrywaliśmy 2-1. Trzecia odsłona to popis gry naszej drużyny wspieranej przez liczną grupę kibiców w Gdańska. Najpierw dziewczyny doprowadziły do remisu, by na 5 minut przed końcem wyjść na prowadzenie 3-2. Niestety w końcówce rywalkom udało wyrównać i doprowadzić do dogrywki. W niej złotą bramkę zdobyła Marysia Szymańska!

Brawa dla całej drużyny!

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk:
Katarzyna Pawłowska, Patrycja Bernacka, Martyna Sumisławska, Patrycja Ryszewska, Dominika Poręba, Agata Poręba, Maria Szymańska, Karolina Dokowicz, Martyna Grądzka, Paulina Madej, Małgorzata Jasińska, Weronika Kozłowska, Daria Krason, Alicja Zielonka, Sara Bejm, Wiktoria Targońska, Jagoda Budzisz, Zuzanna Kiełbicka, Kamila Tamborek.

Trener: Anna Raczkowska

Do "All Stars" mistrzostw Polski zostały wybrane Patrycja Bernacka, Wiktoria Targońska oraz Daria Krason!