WiadomośćInformacje o inwestycjach w Osowej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek 09 maja 2019 - 14:47:21


Informacje o inwestycjach
w Osowej


Garść informacji o inwestycjach w Osowej po spotkaniu w Wydziale Programów Rozwojowych, przedstawia Radny Miasta Gdańska Jan Perucki, który wraz z radnym miasta Karolem Ważnym oraz Bartoszem Stefańskim i Moniką Bednarską z Zarządu Dzielnicy Osowa, uczestniczył w spotkaniu. Jakie zatem omawiano tematy?Rozbudowa ZSO nr 2 w Gdańsku ➡️ W tej chwili DRMG dokonuje analizy przedsięwzięcia. Za około 2 miesiące poznamy szczegóły dot. ram czasowych, w których zostanie rozbudowana szkoła. Ze względu na potrzebę wszyscy chcemy, żeby cały proces inwestycyjny przebiegł możliwie najszybciej.

Kielnieńska ➡️ Trwa projektowanie, zakończy się prawdopodobnie jesienią. Rozpoczęcie prac (etap I) prawdopodobnie lato 2020 r. Termin uzależniony od wszystkich uzgodnień.

Barniewicka ➡️ GIWK projektuje sieć, która będzie biegła ul. Barniewicką, dopiero wtedy rozpoczną się prace modernizacyjne (chodniki + nawierzchnia) na odcinku Pegaza - Kielnieńska. Nie chcemy np. kłaść tego samego chodnika 2 razy.

Niedziałkowskiego (nawierzchnia i chodniki, odcinek leśny) i Komandorska (płyty) ➡️ GZDiZ spotka się z WPR i omówi ewentualne współfinansowanie zadań. Rada Dzielnicy przekaże część potrzebnego materiału do wbudowania na ul. Niedziałkowskiego.

Żłobek przy ul. Syriusza ➡️ Inwestycja niezagrożona, w tym roku planowane oddanie do użytku.

Węzeł przesiadkowy "Osowa PKP" ➡️ Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawcy, a realizacja w przyszłym roku. Obecnie projektowanie dobiega końca. Modernizacja pętli, SIP, ławki, wiaty, oświetlenie... Zadanie musi być zrealizowane do końca 2020 r.

Budowa przystanku PKM Osowa-Północ ➡️ PKP nie będzie realizowało inwestycji przy okazji elektryfikacji linii. Przystosuje infrastrukturę torową, której przy budowie przystanku nie będzie już trzeba przebudowywać. Z tym tematem zwrócimy się do Marszałka Województwa i Wiceprezydenta miasta ds. Inwestycji.

Letniskowa ➡️ Miasto kolejny raz prosi PKP (właściciela gruntu) o możliwość utwardzenia nawierzchni płytami. Póki co bezskutecznie. Należy dodać, że dopiero zakończyła się inwestycja PKM-kowa, a już trwa zadanie pn. elektryfikacja linii 201, które utrudnia działalność.

Woźnicy, Westy, Hestii ➡️ Ulice w ramach programu chodnikowego 2018. Czekanie na informację zwrotną w kwestii finansowania.

reklama
renk.jpgŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5487 )