WiadomośćPolicja zatrzymała sprawców włamania
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek 13 maja 2019 - 14:49:40


Policja zatrzymała sprawców włamania

Policjanci z komisariatu w Osowej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego domów w naszej dzielnicy. Ukradzione przedmioty zostały odzyskane. Mundurowi na gorącym uczynku zatrzymali dwie osoby w wieku 19 i 23 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania obaj mieli ponad promil alkoholu w organizmie. Sprawcom grozi teraz 10 lat więzienia.W minionym tygodniu funkcjonariusze z komisariatu na Osowej krótko po godz. 23.00 odebrali zgłoszenie o możliwym włamaniu do jednego z domów w ich dzielnicy. Na miejsce natychmiast pojechał najbliższy patrol.

Policjanci dokładnie sprawdzili teren posesji i ustalili, że sprawcy włamania najprawdopodobniej dostali się do domu drzwiami tarasowymi, które nadal były otwarte. Funkcjonariusze podejrzewali, że złodzieje mogą być w środku i postanowili wejść do budynku. Ich podejrzenia okazały się słuszne, ponieważ w budynku było dwóch mężczyzn, którzy akurat wynosili swoje łupy.

Mundurowi na gorącym uczynku włamania zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu sierpeckiego w wieku 19 i 23 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania obaj mieli ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Funkcjonariusze sprawdzili teren w pobliżu nieruchomości i okazało się, że sprawcy część ukradzionych wcześniej rzeczy ukryli na pobliskiej łące. Wszystkie odzyskane przedmioty, w tym sprzęt turystyczny, kamera oraz elektronarzędzia zostały zabezpieczone i trafią do właściciela. Pokrzywdzony wycenił straty na prawie 4 tys. zł.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, przyznali się i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Kradzież z włamaniem jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Gdańsk


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5493 )