Wiadomośćpiłka nożna
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
poniedziałek 20 maja 2019 - 07:57:42


Olimpia Osowa Mistrzem Gdańska 2019

Olimpia Osowa odniosła wielki sukces wygrywając V Klubowe Młodzieżowe Mistrzostwa Gdańska 2019 w piłce nożnej w kategorii 2011! Mistrzostwa odbywały w dniach 6-11 maja na płycie głównej legendarnego stadionu Lechii na Traugutta 29. W pierwszym dniu turnieju 10 maja w eliminacjach, w rozgrywkach grupowych, Olimpia mierzyła się z drużynami: Pokolenia Lechii Gdańsk, MFS Gdańsk, UKS Conrad Gdańsk, Piki Gdańsk.

Rozgrywki grupowe drużyna Olimpii wygrała pewnie, odnosząc komplet 4 zwycięstw, z bilansem bramkowym 17:0, tym samym zajmując 1 miejsce gwarantujące udział w finałach.

Rozgrywki finałowe toczyły się następnego dnia (11 maja) w formule pucharowej od 1/4 finałów.


W pierwszej fazie w 1/4 finału Olimpia pokonała drużynę AS Piłeczka 3:0, dzięki czemu uzyskała awans do "strefy medalowej". W półfinale Olimpia zmierzyła się z AS Pomorze. Wygrywając 3:0 Olimpia uzyskała awans do wielkiego finału, nie tracąc w dotychczasowych meczach ani jednej bramki.
W finale Olimpia Osowa zmierzyła się z Lechią Gdańsk. Powiedzieć, że był to emocjonujący mecz, to jakby nie powiedzieć nic.

Obie drużyny zostawiły na boisku serca a sam mecz stał na bardzo wysokim poziomie i był bardzo zacięty. Pomimo wyrównanej walki i sporej liczby akcji z obu stron w pierwszej połowie drużynie Olimpii brakowało skuteczności. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem Olimpia - Lechia 0:2.


To co się działo w drugiej połowie bardzo przypominało wydarzenia ostatnich półfinałów Ligi Mistrzów. Trenerzy Olimpii w przerwie, aby zmobilizować swoich zawodników przypomnieli im fantastyczne "powroty" Liverpoolu i Tottenhamu.

Drugą połowę drużyna rozpoczęła z wiarą, iż uda się odwrócić losy meczu. I faktycznie udało się. Po kilku minutach był remis 2:2. Kiedy wydawało się, że Olimpia może przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, Lechia strzeliła dwie bramki. Tym samym na tablicy widniał wynik 4:2 dla Lechii. Do końca zostało ledwie kilka minut.


Umiejętności piłkarskie zawodników Olimpii stoją na bardzo wysokim poziomie, jednak tym razem potrzeba było czegoś więcej. Cała drużyna potrafiła się niesamowicie zmobilizować, oddała całe serce i pokazała niesamowity jak na tak młody wiek charakter. W ciągu kilku minut, atakując z pasją, Olimpia strzelała kolejne gole doprowadzając tuż przed zakończeniem spotkania do wyniku 5:4.

Tym samym, odnosząc komplet zwycięstw w turnieju, Olimpia Osowa została klubowym Mistrzem Gdańska 2019 w roczniku 2011.


Oprócz okazałego pucharu i nagród rzeczowych jako Mistrzowie Gdańska, chłopcy otrzymali zaproszenie na mecz Lechii Gdańsk z Zagłębiem Lubin. W przerwie meczu, na murawie Energa Stadion zostali ponownie uhonorowani pucharem za zdobycie Mistrzostwa Gdańska 2019, otrzymując przy tym oklaski od kibiców przybyłych na mecz Lechii. Była to dla nich dodatkowa, wyjątkowa nagroda za serce, które pokazali w całym turnieju.

Mistrzowie Gdańska 2019: Jaś Brzeziński, Jan Domalewski, Mikołaj Forc, Iwo Lejk, Nikodem Glonek, Max Raćkowski, Staś Kuciara i Bruno Rusiecki-Dziczek.

Trenerzy: Jacek Grembocki i Mariusz Radoń.

Tekst i zdjęcia: Wojciech Wypych


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5506 )