Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
piątek 21 czerwca 2019 - 05:39:27


Mistrzowski sezon Interplastic Olimpii

W Szkole Podstawowej nr 81 w Osowej, podsumowano kolejny udany sezon naszego unihokejowego potentata Interplastic Olimpii Osowa. Rozgrywki 2018/2019 kończymy w blasku czterech złotych medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Te tytuły zdobyły seniorki, juniorki starsze, młodsze i najmłodsi czyli dzieci. A to nie jedyne zdobycze.

Złoty medal w kategorii seniorek 🥇
Złoty medal w kategorii juniorek starszych 🥇
Złoty medal w kategorii juniorek młodszych 🥇
Złoty medal w kategorii dzieci 🥇
Srebrny medal w kategorii juniorek młodszych w kategorii szkół 🥈

Zakończył się kolejny unihokejowy sezon 2018/19. Był to czas dla nas bardzo udany i pokazał, że jesteśmy jednym z najlepszych klubów w Polsce!!!

Seniorki po raz 9 stanęły na najwyższym stopniu podium, broniąc tym samym tytułu mistrzowskiego sprzed roku. W tej kategorii bezsprzecznie jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce ostatnich lat! Jeszcze nigdy walka o złoto nie przyszła nam tak łatwo. Wynik 7-0 w meczu finałowym mówi wszystko.

Juniorki Starsze po raz 11 z rzędu awansowały do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski! Ponowie Nowy Targ okazał się dla nas bardzo szczęśliwy, gdyż podobnie jak dwa lata temu sięgnęliśmy po złote medale! I tym razem w walce o tytuł przyszło nam zmierzyć się z Trzebiatowem.

Mecz był bardzo wyrównany i o naszym sukcesie musiała zadecydować dogrywka, w której złotą bramkę zdobyła Marysia Szymańska. W kategorii juniorek starszych wystawiliśmy również drugą drużynę, której zadaniem było zdobywanie cennych doświadczeń. Tak też się stało i Olimpia II zdobyła 6 miejsce w Polsce.

Podobnie jak w juniorkach starszych w juniorkach młodszych również wystawiliśmy dwie ekipy, które spisały się wyśmienicie awansując do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski! Jeszcze nigdy w historii rozgrywek unihokeja nie udało się żadnemu klubowi „wprowadzić” dwóch zespołów do finału. W dodatku Olimpia I została Mistrzem Polski zaś Olimpia II zajęła IV miejsce.

Ogromnym sukcesem zakończył się wyjazd naszych dziewcząt do Łochowa na Mistrzostwa Polski Dzieci, w których okazaliśmy się bezkonkurencyjni. Bezapelacyjnie wygraliśmy swoja grupę i przeszliśmy bez problemu aż do finału, w którym zmierzyliśmy się z Płoskinią. Do przerwy nic nie wskazywało, że możemy wygrać.

A jednak pokazaliśmy charakter i wolę walki, która doprowadziła nas do czwartego Mistrzostwa Polski w tym sezonie!!!

Miłym akcentem zakończonego sezonu było zdobycie tytułu vice Mistrza Polski Szkół w Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja w Elblągu.
Te wszystkie sukcesy to zasługa ciężkiej pracy zawodniczek oraz trenerów: Pawła Ludwichowskiego, Piotra Ludwichowskiego, Ani Raczkowskiej, Hani Samson i Soni Gorzkowskiej.

Również wielki wkład w nasze sukcesy mieli nasi wspaniali kibice, którym bardzo gorąco dziękujemy!!!

Teraz krótkie podsumowanie naszej „Unihokejowej Gali”, która dzięki uprzejmości Pani dyrektor Marioli Cyranek odbyła się w SP 81 Gdańsk.

Jak zawsze było mnóstwo nagród i wyróżnień. Na początku Gali Podsumowania Sezonu z rąk Prezesa Polskiego Związku Unihokeja Pana Marka Chomnickiego otrzymaliśmy pamiątkowy puchar dla najlepszego klubu w Polsce! Czujemy się bardzo dumni i zaszczyceni tym wyróżnieniem.

Następnie Pan Marek Chomnicki wręczył naszej zawodniczce Marioli Szarmach brązową odznakę za zasługi na rzecz rozwoju unihokeja w Polsce oraz podziękował firmom RUBO i Motor Centrum za wsparcie Turnieju Eliminacyjnego Mistrzostw Świata, który odbył się w Gdańsku.
W dalszej kolejności trener Paweł Ludwichowski przedstawił nasze imponujące osiągnięcia i podziękował Miastu Gdańsk oraz firmie INTERPLASTIC za ogromne wsparcie dla naszego klubu. Dziękujemy!!!

Następnie pamiątkowe statuetki otrzymały firmy i osoby, na których wsparcie zawsze możemy liczyć.

- Mariola Cyranek – dyrektor SP 81 Gdańsk Osowa – gospodarz imprezy
- Paula Szpilman Malicka – firma Rubo
- Państwo Hanna i Józef Poręba – firma Poręba
- Małgorzata Szromnik – firma CNF
- Urszula i Marcin Gierej – firma Carboline
- Piotr Kopaczewski – firma Morska Agencja Gdynia
- Andrzej Trojanowski – dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu
- Arkadiusz Wróblewski – firma Wenta Print

Następnie przyszedł czas na podziękowanie dla rodziców dziewcząt, którzy najbardziej angażowali się w życie klubu:

- Państwo Grądzcy
- Państwo Neufeld
- Państwo Kiełbiccy
- Państwo Ryszewscy
- Pani Szymańska

Specjalną nagrodę otrzymali rodzice Inny Hvozdetskyi, która przyjechała do Gdańska z Ukrainy i z powodzeniem łączy naukę z grą w unihokeja.

Oczywiście nie mogło zabraknąć podziękowań i wyróżnień dla zawodniczek i zawodników. Nagrody ufundowały firma Ziaja, Rada Rodziców Dąbrowa oraz nasz klub.

Przyznaliśmy też nagrody specjalne w 3 kategoriach:

- najlepsza frekwencja – Malwina Zagórska
- najlepszy strzelec – Hania Samson, Malwina Zagórska i Weronika Grądzka
- bramka sezonu – Marysia Szymańska

Podziękowaliśmy również naszym trenerom, Pawłowi i Piotrowi Ludwichowskim oraz trenerkom Ani Raczkowskiej i Hani Samson.


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5543 )