WiadomośćKlucz do szczęścia tkwi w każdym z nas
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 28 września 2019 - 14:25:23


Klucz do szczęścia
tkwi w każdym z nas


Studenci Gdańskiej Akademii Seniora zainaugurowali kolejny rok akademicki. Osowa jest pierwszą dzielnicą, gdzie stworzono filię miejskiego projektu. Wśród gości jacy przybyli w sobotnie przedpołudnie do auli ZSO nr 2 przy ul. Wodnika 57, byli Pani Poseł Małgorzata Chmiel. Dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego UM w Gdańsku Grzegorz Szczuka i Dyrektor Gdańskiej Akademii Seniora Grzegorz Różycki, który wręczył indeksy nowym studentom.Warto niezależnie od wieku było zajrzeć do auli ZSO nr 2 w Osowej by zobaczyć jak wygląda ten wyjątkowy projekt. Stąd widzieliśmy radnego Karola Ważnego czy Przewodniczącego Rady Dzielnicy Osowa Waldemara Karpińskiego.

Maciej Przybylski, wieloletni Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Osowa wspominał początki i trudności jakie mieli seniorzy w Osowej by na stałe uczestniczyć w zajęciach akademii. Duża zasług Państwa Grochowskich, którzy nawet gdy nie było środków na działalność nie zawiesili zajęć w Osowej. Maciej Przybylski podkreślał też wkład osowskich radnych w dzieło Gdańskiej Akademii Seniora.

Warto podkreślić, że dzisiejsze zajęcia zainaugurowaliśmy w pierwszej zamiejscowej instytucji edukacji seniorów w Gdańsku. Funkcjonuje ona w ramach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego dzięki współpracy z Fundacją Wiem i Umiem Państwa Grochowskich.

I właśnie prof. Grzegorz Grochowski wygłosił inauguracyjny wykład pt. "Klucz do szczęścia w każdym wieku". I rzeczywiście co podkreślał Pan Grzegorz, wszystko zależy od nas, bo ten klucz jest w każdym z nas.

Na zakończenie wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu zespołu Gdańskiej Akademii Seniora, absolwentów Filharmonii Gdańskiej oraz absolwentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki.

Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5628 )