(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
czwartek 24 października 2019 - 18:12:37

Rodzinna Gra Terenowa
na Orientację

Rodzinna Gra Terenowa na Orientację za nami. W niedzielę 20 października na terenie Osowej – w lasach na północ od ul. Kielnieńskiej można było spotkać uczestników rywalizacji. Baza zawodów zlokalizowana została na końcu ul. Juraty, przy wejściu do lasu. Na listach startowych zarejestrowano 447 uczestników w tym 173 osoby z dzielnicy Osowa.

Pomimo prowadzonych wcześniej zapisów za pomocą specjalnie opracowanego formularza internetowego, 67 osób zgłosiło się dopiero na samych zawodach, co wskazuje na dużą spontaniczność uczestników przy tego typu wydarzeniach. Najprawdopodobniej osoby te dowiedziały się o imprezie z plakatów i ogłoszeń na terenie dzielnicy Osowa jak również z lokalnych mediów.

Mieszkańcy dzielnicy Osowa zostali zwolnieni z opłat startowych, w większości całkowicie. Na mecie stawili się wszyscy uczestnicy, każdy na mecie wziął udział w losowaniu nagród rzeczowych a osoby zgłoszone do czwartku odebrały okolicznościowe medale.

Celem przeprowadzenia imprezy wykreślona została specjalistyczna mapa do biegów na orientację oraz przygotowane zostały 4 trasy zróżnicowane pod względem długości, liczby punktów kontrolnych oraz trudności nawigacyjnych.