WiadomośćKolejne osowskie zwycięstwa w unihokeju
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek 05 listopada 2019 - 20:03:56


Kolejne osowskie zwycięstwa w unihokeju

W sobotni wieczór udaliśmy się do Zbąszynia na mecz z bardzo groźnym, szczególnie na własnym boisku PKS MOS. Niestety wciąż mamy duże problemy kadrowe z powodu kontuzji, które od początku sezonu trapią nasz zespół. W tej sytuacji zdecydowanym faworytem do wygrania tego spotkania wydawała się ekipa miejscowych. Dlaczego? Wskazywało na to kilka faktów.Co przemawiało za gospodyniami?
  • atut własnego boiska
  • większa ilość kandydatek do wyjazdu na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Szwajcarii
  • pozycja wice lidera po rozegraniu 4 spotkań
  • zwycięstwo w ostatnim spotkaniu ligowym pomiędzy naszymi drużynami
  • duże wzmocnienie składu Martyną Rzepą ( najlepszy obrońca poprzedniego sezonu! ), dla której był to pierwszy mecz w tych rozgrywkach
  • liczne kontuzje w naszej ekipie

W tej sytuacji w zespole seniorskim po raz kolejny zagrały nasze zdolne juniorki, Marysia Szymańska oraz Daria Krason. Przez większą część spotkania mieliśmy zdecydowaną przewagę stwarzając sobie masę doskonałych okazji do pokonania świetnie dysponowanej Kamili Koteckiej.

Staraliśmy się grać bardzo wysoko na połowie przeciwnika zmuszając go do popełnienia jak największej ilości błędów. Stopniowo powiększaliśmy swoją przewagę i wydawać się mogło, że jest już po meczu, pytanie jaką ilością bramek pokonamy nasze rywalki. Niestety w połowie trzeciej tercji Zbąszynianki po ładnej akcji pokonały Mariolę Szarmach i uwierzyły, że mogą jeszcze powalczyć o korzystny wynik. Gra się wyrównała i oba zespoły miały po kilka dogodnych okazji do pokonania bramkarek.

Ostatecznie większe doświadczenie i zimna krew pozwoliły nam odnieść cenne zwycięstwo i w dobrych humorach wracać do Gdańska.

PKS MOS Zbąszyń – INTERPLASTIC Olimpia Osowa 3:4 (0-2, 1-2, 2-0)

INTERPLASTIC Olimpia Osowa Gdańsk:
Mariola Szarmach, Jagoda Wieczorek, Hanna Samson, Marysia Szymańska, Wiktoria Targońska, Weronika Grądzka, Anna Raczkowska, Karolina Damps, Laura Łącka, Malwina Zagórska, Paula Szpilman Malicka, Ewelina Nowaczyk, Daria Krason i Natalia Kupczak.

W niedzielę w samo południe nasi seniorzy zmierzyli się w derbach Północy z TLU Kala Izolacje Toruń. Mecz od Jak do tego dodać wyjazd do Szwpoczątku do końca układał się po naszej myśli. Panowie zagrali bardzo dobrze w obronie, dzięki czemu wyprowadzali szybkie kontry zakończone celnymi strzałami.

Wynik pewnie byłby dużo wyższy, gdyby nie świetne interwencje bramkarzy Torunia. Tym samym po rozegraniu trzech spotkań nasi seniorzy mają na koncie komplet punktów i zajmują w tabeli wysokie 4 miejsce!

Olimpia Osowa Gdańsk – TLU Kala Izolacje Toruń 12:5 (6-0, 2-1, 4-4)

Olimpia Osowa Gdańsk:
Adrian Bukowski, Adam Ulewicz, Arkadiusz Woźniak, Karol Barzowski, Radosław Kowalewski, Leszek Samson, Tomasz Mazurek, Wojciech Kleister, Mateusz Kołakowski, Krzysztof Ułanowicz, Mateusz Miszewski, Grzegorz Siwik, Błażej Rusiecki, Grzegorz Łacny, Piotr Szarowski, Mateusz Zinkel, Marcin Amerek.

Przy okazji kilka słów o naszej wspaniałej bramkarce, Marioli Szarmach, która w dniu wczorajszym (wtorek 4 listopada) obchodziła swoje urodziny. Z tej okazji życzymy jej dużo zdrowia, szczęścia, radości z gry w unihokeja oraz czystego konta w każdym meczu! Wszystkiego najlepszego!

Źródło: Interplastic Olimpia Osowa


reklama
MALINOWY.jpgŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5658 )