Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
sobota 16 listopada 2019 - 20:50:54


Bez niespodzianek w meczach unihokeja

Oba unihokejowe zespoły Interplastic Olimpii Osowa zaprezentowały się w sobotę gdańskiej publiczności. Męski zespół zanotował porażkę z Bankówką Zielonka, zaś nasze Panie pokonały swoje rywalki z Trzebini. Wyniki zatem zgodnie z przewidywaniem. Ekipa z Zielonki, która była przeciwnikiem naszych Panów, to jeden z kandydatów do mistrzostwa. PUKS Trzebinia, w gronie seniorek stawia praktycznie pierwsze kroki.

Trzeba przyznać, że męska drużyna walczyła bardzo dzielnie. Jednak mając w składzie takich graczy jak bracia Sieńko czy Mateusz Antoniak, Zielonka to jeden z kandydatów do złota. Tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że hegemonia zespołów z Nowego Targu czyli Górali i Szarotki, chyba się skończyła. Zwłaszcza dotyczy to tego pierwszego zespołu. W tym sezonie obrońcy tytułu po prostu przegrywają.

Tymczasem nasza ekipa spisuje się nadzwyczaj dobrze. Dziś jednak od pierwszych minut meczu z Zielonką, widać było przewagę rywali. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:4. Jednak w drugiej nasi gracze podjęli walkę. Gole zdobywali Leszek Samson i Marcin Amerek, dwa gole zdobyli też przyjezdni.

W trzeciej odsłonie zbyt duża ilość błędów w obronie będąca następstwem chęci zniwelowania niekorzystnego wyniku i odsłonięcia się, pozwoliła rywalom na efektowną wygraną 6:3 a w całym meczu 12:5. Dodajmy, w trzeciej tercji dla Olimpii trafiali dwukrotnie Marcin Amerek i Mateusz Miszewski. Za walkę naszej męskiej Interplastic Olimpii należą się duże brawa.


Więcej zdjęć - TUTAJ

Tymczasem nasze Panie w meczu z PUKS Trzebinią bardzo efektywnie rozpoczęły swoje spotkanie. Pięć goli w pierwszej tercji i jak to się mówi "zero z tyłu", pozwoliło kontrolować przebieg meczu. Celnie do bramki Magdaleny Michaliszyn strzelały Weronika Grądzka, Hanna Samson, Wiktoria Targońska, Malwina Zagórska i Karolina Damps.

Do tego w drugiej odsłonie Wiktoria Targońska podwyższyła na 6:0. Od tego momentu gole zdobywały już tylko przyjezdne. Aneta Szmyd i Katarzyna Pabis zdobyły dwa gole dla Trzebini, co pozwoliło zmniejszyć straty. A że w ostatnich 20 minutach goli nie było, stąd nasz zespół wygrał 6:2.

Podobnie jak w rozgrywkach Panów, również żeńska ekstraliga jest pełna ciekawych rozstrzygnięć. Dziś przegrały KS Górale Nowy Targ i Podhale. Pierwsza z wymienionych drużyn, przyjedzie do Gdańska na mecz z Olimpia 23 listopada.

A tak wygląda tabela:

1 Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 15 punktów
2 PKS MOS Zbąszyń 11 punktów
3 SUS Travel Jedynka Trzebiatów 9 punktów
4 PUKS Trzebinia 7 punktów
5 MMKS Podhale Nowy Targ 6 punktów


Więcej zdjęć - TUTAJ
Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5672 )