Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
sobota 23 listopada 2019 - 18:45:05

Jest wygrana unihokeistek z Osowej

Mamy dobre wieści dla kibiców unihokeja z Osowej. Kolejną wygraną odniosły nasze seniorki. Wygrali też panowie. W hali AWFiS Interplastic Olimpia Osowa bez problemów ograł Górali Nowy Targ 8:2. Nasza męska drużyna pokonała na wyjeździe Absolwenta Siedlec, znacznie przybliżając się do pierwszej ósemki rozgrywek. Do tego w niedzielę pokonaliśmy Prus Żary 14:3

\
Do Gdańska Górale Nowy Targ przyjechali (aczkolwiek chyba bardziej i łatwiej będzie żeńską drużynę nazywać "Góralki") w zaledwie ośmioosobowym składzie. Od początku widać było, że przyjezdne nastawiły się na grę z kontry. Olimpia szybko ostudziła zapał nowotarżanek, zdobywając w pierwszej odsłonie dwa gole po celnych trafieniach Karoliny Damps i Weroniki Grądzkiej.

Drugie dwadzieścia minut były bardzo podobne do tego, co obserwowali kibice zgromadzeni w hali AWFiS w pierwszej tercji. Tę część wygrywamy 3:1 (gole Weronika Grądzka, Daria Krason, Anna Raczkowska).

Ostatnie 20 minut nie mogło zmienić przebiegu wydarzeń na boisku. I chyba śmiało można powiedzieć, że ostateczny wynik 8:2, to najmniejszy wymiar kary dla "Góralek". Do siatki uznanej najlepszą w zespole z Nowego Targu Klaudii Jachymiak strzelały w trzeciej odsłonie Paula Szpilman Malicka, Dominika Poręba i Oliwia Ryszewska.

Podsumowując, cieszą gole zwłaszcza młodych zawodniczek z Osowej. A sam mecz po prostu bez historii. Olimpia punktuje i jest nadal liderem tabeli.

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - KS Górale Nowy Targ 8:2 (2:0,3:1,3:1)

Dobre wieści napłynęły z obozu naszej męskiej drużyny. Seniorzy pokonali na wyjeździe Absolwenta Siedlec 9:3. Łupem bramkowym podzielili się: Wojciech Kleister (5), Paweł Damps, Krzysztof Ułanowicz, Marcin Amerek i Błażej Rusiecki.

W niedzielę odnotowujemy kolejną wygraną, tym razem 14:3 nad drużyną Prus Żary 14:3.