(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
sobota 08 lutego 2020 - 18:39:17

Wygrana unihokeistek z PKS MOS Zbąszyń

Kolejne punkty zapisały dziś na swoim koncie unihokeistki Interplastic Olimpii Osowa. Nasze mistrzynie pokonały w hali AWFiS PKS MOS Zbąszyń 6:4. To był ciekawy i stosunkowo wyrównany mecz. Przyjezdne nastawiły się na długie rozegrania i grę z kontry. Na szczęście dwa gole w pierwszej odsłonie ustawiły mecz. Nas martwi kontuzja Ani Raczkowskiej. Oby nasza zawodniczka szybko wróciła do gry.

Bardzo długo bo aż do 16' czekali na gole kibice w hali AWFiS. Świetne podanie Malwiny Zagórskiej wykończyła Laura Łącka. Drugi gol tuż przed końcowym gwizdkiem na przerwę, był już autorstwa samej Malwiny. W ten sposób przyjezdne musiały zmienić taktykę, która polegała na długim rozegraniu akcji i zabezpieczeniu tyłów.

W drugiej tercji pierwsze skrzypce grały Klaudia i Joanna Szelzchen które zdobyły trzy gole dla PKS MOS. Na szczęście nasze zawodniczki też celnie strzelały, stąd po drugiej tercji Olimpia prowadziła 6:3.

W ostatniej części tylko raz piłeczka trafiła do siatki. Mariolę szarmach pokonała Magdalena Pawlik-Poślednik i to Interplastic Olimpia Osowa zapisała na swoim koncie kolejne punkty. Oczywiście nadal prowadzimy w tabeli.

Niestety smak zwycięstwa popsuła kontuzja Ani Raczkowskiej której doznała na początku meczu. Oby skończyło się jedynie na stłuczeniu, aczkolwiek nie wyglądało to dobrze. Życzymy szybkiego powrotu na boisko.

Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto