WiadomośćJudo
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
wtorek 25 lutego 2020 - 13:31:57


PGrizzly na Mistrzostwach regionu w Judo

Za nami Mistrzostwa Regionu Pomorskiego Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów, na których reprezentowało nas łącznie ośmioro zawodników. Dość wysoki poziom walk, dodać należy, że Maja Grochowiecka [-44kg], Mateusz Szafrański [-46kg] i Piotr Rychter [-46g] wystartowali w kategorii wiekowej młodzik, gdzie mierzyli się z zawodnikami czasem i o 2 lata starszymi, co w przypadku młodzików bywa wprost przepaścią ze względu i na wyszkolenie technicznie jak i różnicę w sile.

Szczególnie dobrze sprawił się tutaj Szafran, który sięgnął po medal brązowy wygrywając dwie spośród trzech walk. Maja wygrała jeden pojedynek [walka dodatkowa z inną kategorią wagową] spośród trzech i również uplasowała się na miejscu trzecim. Piotrkowi nie udało się przejść walk eliminacyjnych i odpadł po pierwszym pojedynku. Po medal koloru srebrnego sięgnął Szymon Bartosiak [+90kg]. Miejsca punktowane siódme w młodzikach padły jeszcze łupem Szymona Zdunka i Kacpra Płacheckiego [obaj -55kg].

W kategorii wiekowej juniora młodszego mieliśmy dwoje reprezentantów: Marię Stola [-52kg], która przegrała jedynie swoją walkę finałową, a tak szła sprawnie i pewnie do finału pokonując dwie rywalki i w ten sposób zgarnęła złoto; oraz Adriana Sałatę [-60kg], który wywalczył brąz wygrywając dwa pojedynki i ulegając przeciwnikowi w jednej potyczce.

Podsumowanie:

kat. wiek. młodzik:

Szymon Bartosiak [+90kg] – II m.
Mateusz Szafrański [-46kg] – III m.
Maja Grochowiecka [-44kg] – III m.
Szymon Zdunek [-55kg] – VII m.
Kacper Płachecki [-55kg] – VII m.
Piotr Rychter [-50kg] – udział

kat. wiek. junior młodszy:

Maria Stola [-52kg] – II m.
Adrian Sałata [-60kg] – III m.

Trenerzy KLUBU JUDO GRIZZLY GDAŃSK

Monika Chróścielewska
Tomasz Chróścielewski
Filip Pawlikowski


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5792 )