Wiadomośćpolicja informuje
(Kategoria: Gdańsk Osowa - Policja informuje)
Dodane przez admin
poniedziałek 11 maja 2020 - 10:07:00


Pijany spowodował kolizję w Osowej

W niedzielę w nocy policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali 35- letniego mężczyznę, który mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, spowodował kolizję drogową. Kierowca forda, aby uniknąć konsekwencji, uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zdobyli informację o tym, gdzie mieszka mężczyzna. Mieszkaniec Gdańska Osowej został doprowadzony do komisariatu, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

W niedzielę kilka minut po północy policjanci z Gdańska otrzymali zgłoszenie o tym, że przy ul. Otago w Osowej nietrzeźwy kierowca nie zapanował nad samochodem i spowodował kolizję. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, dowiedzieli się, że kierowca forda, chcąc uniknąć konsekwencji, przed przyjazdem policjantów uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci drogówki, którzy podjęli interwencję, w rozmowie ze świadkami ustalili przebieg zdarzenia i rysopis nietrzeźwego kierowcy. Policjanci dowiedzieli się gdzie mieszka kierowca forda.

Funkcjonariusze przy zachowaniu środków ostrożności zapukali do drzwi mieszkania i zatrzymali nietrzeźwego 35- letniego mężczyznę, którego zbadali alkomatem. Mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Gdańszczanin już wkrótce usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi dwa lata pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Źrodło: KMP
Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5850 )