WiadomośćWpadł złodziej części samochodowych
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa 13 maja 2020 - 11:59:55


Wpadł złodziej
części samochodowych


Policjanci z Osowej zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się kilku kradzieży z włamaniem oraz uszkodzeń mienia. Łupem sprawcy padały m.in. aluminiowe felgi, opony samochodowe i ubrania. Mężczyzna próbował ukraść audi A7 o wartości kilkuset tys. zł. Teraz grozi mu kara 10 lat więzienia. O jego dalszym losie jeszcze dziś zadecyduje prokurator.Kryminalni z komisariatu Policji w Osowej pracowali nad sprawą ukradzionych kół samochodowych o wartości 7 tys. zł, do której doszło w marcu br. Funkcjonariusze cały czas zdobywali nowe informacje, które dokładnie sprawdzali. Podczas swojej pracy przeanalizowali zabezpieczony monitoring. Kryminalni szybko powiązali sprawcę kradzieży kół z innymi zdarzeniami o podobnych charakterze.

Kryminalni ustalili, że sprawca ma na swoim kącie usiłowanie kradzieży audi A7 wartego kilkaset tys. zł, kradzieże z włamaniem do komórek lokatorskich oraz hal garażowych na Osowej, z których ukradł mi.in. ubrania. Zniszczył także zamki w drzwiach kilku samochodów, w których szukał wartościowych przedmiotów. Na początku tygodnia kryminalni pojechali pod ustalony podczas swojej pracy adres i zatrzymali tam 37-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz zniszczenia mienia. Wartość strat to kilkanaście tys. zł.

Dzisiaj mężczyzną trafił do prokuratury, gdzie najprawdopodobniej usłyszy kolejne zarzuty, m.in. usiłowanie kradzieży wartego kilkaset tys. zł audi.

Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Gdańsk

reklama
McDonalds.jpgŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5851 )