WiadomośćAnia Borkowska zagra w Olimpii Osowa
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek 10 września 2020 - 06:50:46


Ania Borkowska
zagra w Olimpii Osowa


Kilkanaście dni temu informowaliśmy o sporym osłabieniu zespołu unihokeistek z Osowej. Przypomnijmy, chodzi o odejście Malwiny Zagórskiej. Dziś mamy dobre wiadomości. Szeregi Interplastic Olimpii Osowa wzmocni Anna Borkowska, która do tej pory reprezentowała barwy PKS MOS Zbąszyń. Naszą nową zawodniczkę namówiliśmy na krótki wywiad.Redakcja Osowa24.pl: Doświadczona Reprezentantka Polski, dysponująca ponadprzeciętnymi warunkami fizycznymi i szybkim dryblingiem będzie zdecydowanym wzmocnieniem w naszej ekipie. Taka rekomendacja na stronie Olimpii Osowa zobowiązuje. Aniu przedstaw się naszym kibicom.

Ania Borkowska: Cześć, nazywam się Anna Borkowska mam 22 lata od 10 lat gram w unihokeja. Swoje pierwsze kroki stawiałam w PKS MOS Zbąszyń razem z nimi zdobyłam brązowy medal Mistrzostw Polski w sezonie 2017/18 oraz wicemistrzostwo Polski w sezonie 2019/2020. Miałam zaszczyt reprezentować nasz Kraj wraz z Kadrą U-19 na Mistrzostwach Świata w Kandzie w roku 2016, także na Akademickich Mistrzostwach Świata w Łodzi w roku 2018 oraz na ostatnich Mistrzostwach Świata, które odbyły się w grudniu w Szwajcarii. Gram na pozycji napastnika.

Redakcja Osowa24.pl: Do tej pory reprezentowałaś PKS MOS ze Zbąszynia. Co skłoniło Cię do przeprowadzki nad morze?

Ania Borkowska: Trzy lata temu przed pójściem na studia moi rodzice, którzy są moimi największymi kibicami zasugerowali mi przeprowadzkę do Gdańska, w celu spojrzenia na unihokej z innej perspektywy i zdobycia nowego doświadczenia. Jako młody człowiek/zawodnik byłam dość sceptycznie do tego nastawiona i stwierdziłam, ze jeszcze przyjdzie na takie zmiany czas. Po trzech lat studiowania i wejścia „pełną parą” w życie dorosłe. Stwierdziłam, że pomysł moich rodziców będzie dobrym rozwiązaniem i czas na zmiany w moim życiu „bo jak nie teraz to kiedy?”

Redakcja Osowa24.pl: Z Osowej odeszła ostatnio Malwina Zagórska, myślisz, że to naturalna podmiana? Jak widzisz siebie na boisku?

Ania Borkowska: Malwinę znam z reprezentacji, na której miałyśmy okazję wspólnie trenować. Moim zdaniem Malwina jest topową zawodniczką w Polsce. Czy jest to naturalna podmiana? Uważam, że tak ponieważ tak jak dla mnie nadszedł czas zmian i rozwoju tak samo dla Malwiny nadszedł ten sam czas. Z całego serca, życzę jej samych sukcesów za granicą i mam nadzieję, że w jakimś stopniu będę mogła ją zastąpić w drużynie. Jak widzę siebie na boisku? To raczej pytanie do trenera.

Redakcja Osowa24.pl: Gdybyś miała określić sama siebie swoje cechy wolicjonalne... Co wniesiesz do drużyny, jakie są Twoje największe atuty?

Ania Borkowska: Ciężko mówić o swoich zaletach i wychwalać samego siebie. Mam nadzieję, że umiejętności oraz doświadczenie, które zdobyłam w jednym z najlepszych klubów w Polsce tj. PKS MOS Zbąszyń pozwoli na wprowadzenie odrobinę świeżości/nowej perspektywy w grę Olimpii.

Redakcja Osowa24.pl: Aniu w 2018 roku wróciłaś po kontuzji do kadry na Akademickich Mistrzostwach Świata, jakie cele stawiasz przed sobą po przeprowadzce do Gdańska?

Ania Borkowska: Jest to bardzo prosta odpowiedz. Wygrać wszystko co jest do wygrania!!!

Redakcja Osowa24.pl: Jak przyjęły Cię nowe koleżanki? Pewnie z niektórymi miałaś już okazję wcześniej się poznać...

Ania Borkowska: Aklimatyzacja w zespole przebiega prawidłowo. Koleżanki z zespołu są nastawione na sukces i mam nadzieje że go osiągniemy i będę miała w tym swój udział. Trenuje z drużyną od miesiąca. Czuję się pewniej z treningu na trening za co chciałabym podziękować koleżankom z drużyny oraz sztabowi trenerskiemu. Mam nadzieję że po zakończeniu sezonu będziemy cieszyć się wspólnego sukcesu.

Redakcja Osowa24.pl: Miałaś już okazję poznać miasto?

Ania Borkowska: Przez ostatnie półtora roku dość często miałam okazje przebywać na Pomorzu więc uważam, że w Gdańsku nie zgubiłabym się.

Redakcja Osowa24.pl: Życzymy zatem Tobie pierwszego tytułu Mistrza Polski w seniorskich rozgrywkach. Uda się?

Ania Borkowska: Uznam to za pytanie retoryczne.

Redakcja Osowa24.pl: Dziękujemy za rozmowę.


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5966 )