Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
wtorek 01 grudnia 2020 - 18:46:04


Pracowity weekend młodych unihokeistów

Po dłuższej przerwie spowodowanej koronowirusem udało się rozegrać turnieje dla naszych unihokeistów.
Stosując wszystkie środki ostrożności m.in. pomiar temperatury, obowiązkowa ankieta Covid-19, osobne strefy dla drużyn przeprowadziliśmy wszystkie mecze. W miniony weekend w hali widowiskowej AWFiS Gdańsk pojawiło się 9 zespołów, relacjonuje trener Piotr Ludwichowski

Rozegrano 24 mecze, z których większość stała na bardzo wysokim poziomie. Ciekawostką było to, że wszystkie mecze można było obejrzeć na żywo w Internecie.

W sobotę jako pierwsi wyszli na boisko młodzicy. Bilans 2 zwycięstwa, 3 remisy i jedna przegrana należy uznać za dobry, aczkolwiek przy lepszej skuteczności mogliśmy pokusić się o więcej. Cieszy też debiut w rozgrywkach młodszych chłopców z klasy IVC.

Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Sawczyszyn, Dominika Mazurek, Maksymilian Różagórski i Filip Rutkowski.

W niedzielę swoje zawody rozegrały młodziczki. Tutaj również brawa się należą za świetne mecze, udane debiuty oraz bezapelacyjne zwycięstwo naszej drużyny. Pozostałe zespoły również pokazały się z bardzo dobrej strony a emocje trzymały do samego końca. Najmłodszą zawodniczką turnieju była Alicja Strernińska z klasy IIIB.

Wyróżnienia otrzymały: Viktoria Lenz, Antonina Halulko, Kalina Koza oraz Marysia Kopaczewska.

Turnieje sędziowali: Maja Stenka, Weronika Grądzka, Ewelina Nowaczyk i Michał Zaremba.

Cieszy tak liczny udział uczniów z klas usportowionych ze Szkoły Podstawowej nr 81. Dzieci prowadzone przez naszych nauczycieli: Bożenę Szwabowicz, Hannę Samson, Magdę Kubicz oraz Piotra Ludwichowskiego rozwijają swoje talenty i pasje sportowe.

Dziękujemy dyrekcji szkoły SP 81 na czele z panią dyrektor Mariolą Cyranek za wspieranie sportu szkolnego.
Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6056 )