WiadomośćZnamy wyniki głosowania w BO 2021
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 05 grudnia 2020 - 10:00:00


Znamy wyniki głosowania w BO 2021

Znamy wyniki głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim. O tym które projekty zostaną zrealizowane, poinformowała Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. W tym roku w głosowaniu wzięło udział 40 383 osób. Najwięcej głosów oddano 30 listopada - zrobiło tak blisko 8 tysięcy mieszkańców. Przedstawiamy wyniki projektów, które zyskały najwięcej głosów i zostaną zrealizowane w naszej dzielnicy.Oto projekty które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 w Osowej:

Budżet tradycyjny

nr 2 - Zieleniec przy ulicy Parterowej - etap I (tor rolkarski, ciąg pieszy, uporządkowanie zieleni, okablowanie pod oświetlenie parkowe) - koszt 380 062

Budżet zielony

nr 1 - Zieleń w Parku Diany/Heleny - koszt 93 435

Projekty ogólnomiejskie związane z Osową (budżet tradycyjny)

nr 2 - GÓRNY TARAS GDAŃSKA (Jasień, Kokoszki, Matarnia, Osowa) - przystosowanie ulic na potrzeby lepszej komunikacji autobusowej.

nr 17 - Likwidujemy Bezdomność Zwierząt - Sterylizacja i Kastracja Psów i Kotów

Projekty ogólnomiejskie związane z Osową (budżet zielony)

nr 6 - ZIELONY GÓRNY TARAS GDAŃSKA (Jasień, Kokoszki, Matarnia, Osowa) - 6 zieleńców w 4 dzielnicach


W tym roku na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2021 zagłosowało dokładnie 40 383 osób. Najwięcej głosów oddano 30 listopada - zrobiło tak blisko 8 tysięcy mieszkańców. Zainteresowanie głosowaniem wyraźnie wzrastało zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych, co mogło przekładać się chwilami na spowolnienie pracy systemu do głosowania.

Do samego końca na portalach społecznościowych walczyli też niektórzy wnioskodawcy, którzy zachęcali do oddawania głosów na ich propozycje. System do głosowania został zamknięty o północy.

Źródło: Gdańsk.pl


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6059 )