Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
poniedziałek 14 grudnia 2020 - 17:38:12


Sukces naszych juniorek młodszych

W miniony weekend rozegrano kolejne mecze Ekstraligi Kobiet oraz Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych. Tym razem ciepłe słowa i więcej uwagi dla naszych młodszych zawodniczek. Do Mrzeżyna, gdzie swoje mecze rozgrywa Jedynka Trzebiatów pojechały dwa nasze zespoły.

Pierwsza drużyna złożona z bardziej doświadczonych dziewcząt, mających za sobą debiut w seniorkach bez problemów pokonała wszystkich uczestników. Zespół ten celuje w tym roku na złoto w mistrzostwach Polski i jest ku temu na najlepszej drodze. Wiele zawodniczek jest w kręgu zainteresowań trenerów kadry Polski.

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk I - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 2 - 11:2
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk I - SUS Travel Jedynka Trzebiatów 7:1
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk I - Jedynka Orzysz 9:1

Drugi nasz zespół składający się z młodszych dziewcząt pojechał do Mrzeżyna po naukę. W pierwszym bratobójczym meczu doznaliśmy wysokiej porażki 11:2. Później było zdecydowanie lepiej. Mianem dużej niespodzianki lub sensacji można uznać dwa zwycięstwa z Jedynką Orzysz 9:4 oraz gospodyniami z Trzebiatowa 5:3. Świetny turniej zaliczyły Krysia i Zosia Lukas, które były zarazem najmłodszymi zawodniczkami zawodów.

1 miejsce: Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 1
2 miejsce: Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 2
3 miejsce: SUS Travel Jedynka Trzebiatów
4 miejsce: Jedynka Orzysz

W tym samym czasie swoje mecze rozgrywano w trzech innych miejscowościach. W swoich grupach wygrały: UKS Bankówka Zielonka oraz Kramarzyny/Sicienko.

Warto podkreślić, że w tym sezonie wystawiliśmy do gry rekordową ilość 12 zespołów: seniorki 1, seniorki 2, seniorzy, juniorki starsze 1 , juniorki starsze 2, juniorki młodsze 1, juniorki młodsze 2, młodziczki 1, młodziczki 2, młodziczki 3, młodzicy 1 i młodzicy 2.

Wszystkie nasze sukcesy są możliwe dzięki wsparciu dyrekcji szkół, pani Marioli Cyranek ze Szkoły Podstawowej nr 81 w Gdańsku oraz Krzysztofa Jankowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni.Piotr Ludwichowski


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6067 )