WiadomośćZakończenie prac na Koziorożca i Zeusa
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa 16 grudnia 2020 - 12:32:48


Zakończenie prac na Koziorożca i Zeusa

Oficjalnie możemy już poinformować o zakończeniu realizacji prac związanych z budową układów drogowych wraz z kanalizacją deszczową w Gdańsku – Osowej” – Etap III. Niebawem rozpoczną się kolejne roboty, tym razem na ul. Koziorożca, Keplera i Zeusa, informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska..Zakres prac na ul. Koziorożca obejmował odcinek od ul. Nowy Świat do ul. Jednorożca. Wybudowano dwa nowe ronda w okolicach pasażu handlowego i przebudowano skrzyżowanie ul. Niedziałkowskiego z ul. Koziorożca. Powstały także obustronne chodniki na odcinku od ul. Nowy Świat do ul. Junony. Na pozostałym fragmencie ulicy powstał chodnik jednostronny po wschodniej stronie ulicy, a po zachodniej stronie ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Na ul. Koziorożca ułożono również instalację wodociągową, kanalizację deszczową, gazową i teletechniczną. Ponadto wzdłuż ul. Koziorożca pojawiły się elementy tzw. „małej architektury” i oświetlenie.

Roboty prowadzono również na ul. Zeusa. Prace odbywały się na odcinku od ul. Junony do ul. Nowy Świat. Mieszkańcy ul. Zeusa zyskali nie tylko nową nawierzchnię jezdni i chodniki, ale również kanalizację deszczową i oświetlenie. Zarówno na ul. Zeusa jak i ul. Koziorożca wykonano sieć gazową. W zakresie zadania ujęto także ul. Keplera (Nowej Spadochroniarzy), która zyskała nową sieć wodociągową.

Zadanie jest elementem projektu „System gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich – miasto Gdańsk” o całkowitej wartości ponad 131 mln zł. Projekt dofinansowany w wysokości ponad 80 mln z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020.

Wykonawca robót: STRABAG sp. z o.o.

Czas realizacji: czerwiec 2019 - grudzień 2020

Koszt realizacji robót: ok. 28 mln zł

Źródło: DRMG


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6072 )