WiadomośćUdany sportowy rok Olimpii Osowa
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek 21 grudnia 2020 - 18:52:29


Udany sportowy rok Olimpii Osowa

W miniony weekend nasze drużyny rozegrały ostatnie mecze sparingowe oraz turniejowe w tym roku. Warto zatem podsumować rok 2020 najbardziej utytułowanego klubu piłkarskiego z Osowej - naszej Olimpii. Był niewątpliwie udany. Ale o tym już w podsumowaniu oczami naszych prezesów.
Wczoraj nasza drużyna U-11 (rocznik 2010 i młodsi) awansowała do kolejnej rundy Pucharu Prezesa Pomorskiego ZPN, co stanowi bardzo dobre zwieńczenie całego, bardzo nietypowego roku.

Oczywiście rok 2020 był bardzo trudny dla całego środowiska sportowego i sytuacja wymuszała wielokrotne zmiany planów, przekładane terminy turniejów, obozów, przygotowań itp.

Były chwile bardziej i mniej udane, jak to w sporcie. Jednak cały rok pod względem sportowym w Olimpii oceniamy bardzo pozytywnie. Przez cały rok, pomimo że był on wyjątkowo krótki (pod względem możliwości trenowania i grania) odnieśliśmy dużą liczbę sukcesów.

Na początku roku drużyna rocznika 2011 zdobyła II miejsce w Griffin Cup - Pucharze Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, co jest największym w historii sukcesem osowskiej piłki nożnej w tym prestiżowym turnieju. W aktualnej edycji (2021), ze względu na obecną sytuację nie odbędą się rozgrywki dla tej kategorii wiekowej, więc nie będziemy mieli okazji do powtórzenia tego sukcesu w kat. 2011, ale zawodnicy startują w kat. 2010, gdzie właśnie awansowaliśmy do kolejnej rundy.

Podobna sytuacja miała miejsce w Mistrzostwach Gdańska, gdzie nasza drużyna kat. 2011, wciąż posiada tytuł Klubowych Mistrzów Gdańska. Niestety nie mieliśmy okazji do obrony tytułu, gdyż turniej w tym roku nie odbył się. Chłopcy z kat. 2011 zdołali jednak odnieść wiele zwycięstw m.in. w Superpucharze Gdyńskiej Ligi Halowej. Nasi zawodnicy odnosili również liczne sukcesy w różnych lokalnych turniejach takich jak Somonino CUP, Dorszyk CUP, Winter CUP, w których w większości przypadków osiągali czołowe lokaty.

Część chłopców kat. 2011 uczestniczy w rozgrywkach drużyny kat. 2010, a ta ma również na koncie wspaniałe sukcesy za rok 2020, do których można zaliczyć m.in. podium w wiosennych turniejach halowych, czy też wygranie rundy jesiennej rozgrywek ligowych PZPN. Chłopcy są również wciąż w grze w aktualnej edycji o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN.

Kolejna drużyna - w kat. 2012 również wspaniale się rozwija i odnosi znaczące sukcesy. Przede wszystkim wygrała swoje rozgrywki ligowe PZPN, notując komplet zwycięstw (15), a w dorobku ma również podium w bardzo wysoko obsadzonym ogólnopolskim turnieju "Piłkarski Olimp" oraz bardzo liczne udane sparingi z bardzo dobrymi akademiami.

Warto również odnotować, że pierwsze kroki w rywalizacji z innymi klubami stawiają najmłodsi: kat. 2014/15. Wspaniała zabawa i przeżycia dla tych młodych zawodników.

Turnieje i wyniki to oczywiście pewien punkt odniesienia, w jakim miejscu są aktualnie zawodnicy na tle rówieśników. Jednak największą wartość miała dla nas możliwość rozegrania dziesiątek meczów zarówno z czołowymi akademiami Pomorza takimi jak m.in.: Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Jaguar Gdańsk, Gedania 1922 Gdańsk, AP Jedynka Reda, Dragon Bojano. Jeśli dodamy do tego możliwość rywalizacji, do czego mieliśmy okazję, z czołowymi akademiami w Polsce: m.in. Zagłębie Lubin, Barca Academy, Lech Poznań, UKS Gol Brodnica i wiele innych, to ostatnie kilkanaście miesięcy możemy uznać za bardzo udane pod względem szkoleniowym. Te wszystkie doświadczenia przekładają się na coraz lepszy poziom indywidualny zawodników.

Gratulacje za ciężką pracę i odniesione sukcesy należą się przede wszystkim zawodnikom oraz kadrze trenerskiej.

Oby w przyszłym roku sytuacja była bardziej stabilna, gdyż Klub przygotowuje jeszcze ambitniejsze plany rozwoju sportowego i organizacyjnego.

Brawo Olimpia

Źródło: Olimpia Osowa


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6078 )