WiadomośćJacek Grembocki w 11-tce 75-lecia Lechii
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek 07 stycznia 2021 - 08:13:07


Jacek Grembocki
w 11-tce 75-lecia Lechii


Z okazji 75 - lecia Lechii Gdańsk spośród wszystkich dotychczasowych jej zawodników została wybrana drużyna marzeń. Miło nam poinformować, iż w drużynie tej znalazł się osowianin Jacek Grembocki. W tym miejscu warto przypomnieć, iż Jacek Grembocki to wychowanek Lechii Gdańsk, a w czasach gdy Lechia osiągała swoje największe sukcesy już jako 18-latek występował w podstawowym jej składzie.Przypomnijmy, że Jacek Grembocki zagrał w meczu finałowym, gdy w roku 1983 Lechia zdobyła Puchar Polski. Wystąpił również w spotkaniach z Juventusem w ramach Pucharu Zdobywców Pucharów i znalazł się wśród zwycięzców Superpucharu Polski. Z Lechią awansował też do ekstraklasy.

Ale nie tylko będąc zawodnikiem Lechii Gdańsk osiągał sukcesy. Pan Jacek Grembocki to wielokrotny Mistrz Polski z Górnikiem Zabrze, reprezentant Polski, trener ekstraklasowej Polonii Warszawa, którą prowadził również w pucharach europejskich, zawodnik zagranicznych klubów, trener m.in. Roberta Lewandowskiego w Zniczu Pruszków.

Tym bardziej cieszymy się, że Jacek Grembocki od kilkunastu już lat w ramach swojej szkółki piłkarskiej, a obecnie Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Grembocki prowadzi z sukcesami zajęcia dla dzieci i młodzieży na terenie naszej dzielnicy. W trakcie treningów młodzi piłkarze i piłkarki nie tylko korzystają z umiejętności i doświadczenia piłkarskiego Jacka Grembockiego, ale i Jego kompetencji trenerskich. Trener Grembocki jako jeden z nielicznych trenerów młodzieży w Polsce posiada najwyższą z możliwych licencji trenerskich (UEFA PRO), która uprawnia do prowadzenia drużyn na wszystkich poziomach w tym Ekstraklasowych w Polsce i w Europie.

Zdjęcie nr 2 zostało zaczerpnięte z książki Mariusza Kordka i Karola Nawrockiego pt. "Lechia - Juventus. Więcej niż mecz".

Tekst i zdj: Dorota Chojnacka


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6083 )