WiadomośćZimowy obóz sportowy Olimpii Osowa
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa 13 stycznia 2021 - 17:26:05


Zimowy obóz sportowy Olimpii Osowa

W dniach 2-9 stycznia br. Zawodnicy Olimpii uczestniczyli w piłkarskim obozie zimowym w Bytowie. Na terenie obiektu noclegowego przebywała jedynie nasza drużyna oraz obsługa. Do dyspozycji mieliśmy wspaniałe zaplecze sportowe do treningów: Stadion lekkoatletyczny, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, halę sportową. Dodatkowo przywieźliśmy ze sobą dużą ilość własnego sprzętu, nie tylko piłkarskiego, ale również lekkoatletycznego.W ramach zajęć sportowych odbywały się codziennie 2 jednostki treningowe oraz poranny rozruch w formie przebieżki lub marszobiegi ćwiczeń na świeżym powietrzu. Same treningi były bardzo urozmaicone. Oprócz zajęć typowo piłkarskich, zawodnicy wykonali dużo elementów ogólnorozwojowych, których w codziennym treningu zawsze jest za mało.

Trening piłkarski to nie jedynie piłka nożna, otóż głównym etapem szkolenia w treningu dzieci do 12 roku życia jest wszechstronne przygotowanie motoryczne, innymi słowy im więcej urozmaiconych form ćwiczeń tym lepiej. Dlatego podczas naszego obozu skupiliśmy się na jednostkach treningowych z akcentem lekkoatletycznym, rytmiki i tańca oraz korekcyjnym

Był też czas na zabawę. W wolnym czasie gry planszowe i inne zabawy oraz rozgrywki w FIFA 21 na PS4. Obóz zwieńczyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. W ramach podsumowania nie zabrakło również wyróżnień indywidualnych dla naszych zawodników. Podczas obozu skorzystaliśmy z możliwości odbycia kilku bardzo wartościowych sparingów z lokalną drużyną U2 Bytów.

Nie zabrakło również mocnych akcentów typowej rywalizacji sportowej. W drugi dzień obozu (3 stycznia) nasza drużyna U-11 (rocznik 2010 i młodsi) zmierzyła się w na hali w Cerdach Wielkich z drużyną Osiczanki Osice w ramach II Rundy rozgrywek o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Odnieśliśmy cenne zwycięstwo 3:2 tym samym awansując do kolejnej rundy. Zwieńczeniem obozu był nasz udział w III Rundzie Pucharu i mecz z drużyną AP Kowale (9 stycznia). Po niezwykle zaciętym meczu w regulaminowym czasie (2x30 minut) padł remis 1:1. W konkursie rzutów karnych nasza drużyna zwyciężyła 2:1 awansując do wielkiego finału, który odbędzie się w formie trójmeczu. Olimpia jest na tym etapie jedyną drużyną reprezentującą Gdańsk. W finałach zagramy z renomowanymi Akademiami: Arki Gdynia SI i AP Energa Gryf Słupsk.

Warto podkreślić, że w zeszłym roku nasza drużyna kat. 2011 zdobyła II miejsce w tych prestiżowych rozgrywkach.

Robert Brzeziński


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6086 )