WiadomośćW Parku Diany powstanie poidełko
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 22 stycznia 2021 - 20:56:14


W Parku Diany
powstanie poidełko


Jak informuje Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, w tym roku w Parku Diany zainstalowane zostanie poidełko. Zapewne najbardziej ucieszy ono użytkowników Skateparku ale zapewne nie tylko ich. Poidełko stanie w miejscu uzgodnionym z Radą Dzielnicy Osowa. Będzie to pierwszy zdrój w Osowej.Obecnie w Gdańsku funkcjonuje 36 miejskich zdrojów. Różnią się architektonicznie ze względu na lokalizację. Forma tych znajdujących się w ścisłym śródmieściu jest dostosowana do kontekstu otaczającej zdrój historycznej przestrzeni. Te zlokalizowane poza terenem Głównego Miasta mają nowoczesną formę projektu Kai Pobereżny i Michała Podgórczyka, wyłonioną w 2012 r. w konkursie dla architektów i designerów. 22 zdroje są dodatkowo wyposażone w poidełka dla zwierząt.

14 kolejnych poidełek zbudujemy w 2021 r. w miejscach uzgodnionych z Radami Dzielnic. Jedno z nich stanie zatem w naszej dzielnicy.

Powszechny, darmowy dostęp mieszkańców do zdrowej wody pitnej to jeden z priorytetów polityki prozdrowotnej Gdańska. Dzięki zdrojom umożliwiamy wszystkim mieszkańcom oraz turystom korzystanie z wody pitnej bardzo dobrej jakości, bez konieczności kupowania plastikowych butelek. To troska o zdrowie i o środowisko! W 2018 roku gdańszczanie wykorzystali 1325 m³ wody pitnej podawanej w 25 zdrojach. To 880 000 1,5-litrowych plastikowych butelek, które nie stały się ostatecznie odpadem.


Źródło: GIWK


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6094 )