Wiadomośćpolicja informuje
(Kategoria: Gdańsk Osowa - Policja informuje)
Dodane przez admin
poniedziałek 01 lutego 2021 - 12:43:33


Zatrzymany za niszczenie ścian wiaduktu

Patrol funkcjonariuszy z Komisariatu Policji IX w Gdańsku zatrzymał na gorącym uczynku mężczyznę, podejrzanego o wykonanie nielegalnego graffiti pod wiaduktem przy ul. Meteorytowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim m.in. pojemniki z farbami. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy 25-latek ma na swoim koncie jeszcze inne nielegalne graffiti i szukają mężczyzny, który razem z 25-latkiem nanosił napisy na ściany wiaduktu. Jego zatrzymanie jest kwestią czasu.

W piątek nad ranem, policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego komisariatu na Osowej zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Policjanci zobaczyli, że na ścianie wiaduktu przy ul. Meteorytowej jest świeżo namalowany różową farbą duży napis. Natychmiastowa reakcja funkcjonariusze doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku tego 25-letniego mężczyzny. Policjanci znaleźli przy nim pojemniki z farbami. Przedmioty te zostały zabezpieczone. 25-latek został przewieziony do policyjnego aresztu

Osoba zarządzająca wiaduktem, wartość strat oceniła na kwotę ponad 600 zł. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy 25-latek ma na swoim koncie jeszcze inne nielegalne graffiti i szukają mężczyzny, który razem z zatrzymanym nanosił napisy na ściany wiaduktu. Jego zatrzymanie jest kwestią czasu.

Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


KMP Gdańsk


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6102 )