WiadomośćNie będzie kolejnego złota Olimpii Osowa
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
sobota 29 maja 2021 - 18:29:26

Nie będzie kolejnego złota Olimpii Osowa

Nie mamy dobrych wieści dla kibiców unihokeja. W rozgrywanym w Nowym Targu Super Finale Ekstraligi Unihokeja Kobiet, Interplastic Olimpia Osowa uległ Jedynce Trzebiatów (po dogrywce) 6:7. To bardzo przykra porażka zwłaszcza, że do 55 minuty spotkania, nasze zawodniczki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i cały czas prowadziły. Końcówka należała jednak dla zespołu z Trzebiatowa. .

Od początku rozgrywanego w Nowym Targu spotkania, zawodniczki z Osowej trzymały swoje przeciwniczki na dystans. Dość powiedzieć, że wynik pierwszej tercji praktycznie powinien ustawić przebieg meczu. Kolejno Ania Borkowska, Daria Krason i ponownie Borkowska, pozwoliły wierzyć, że po takim początku zwycięzca tego meczu może być tylko jeden.

Niestety zawodniczki z Trzebiatowa w drugiej tercji powoli niwelowały straty. Ale cały czas na jedno lub dwubramkowym prowadzeniu były nasze mistrzynie.

Tak było aż do końcówki ostatniej odsłony. Wyrównujący gol Patrycji Hliwy padł na 4 minuty przed końcowa syreną. Mimo naporu Olimpii doszło do dogrywki. Złote trafienie Justyny Krzywak w 64 minucie gry sprawiło, że to ekipa SUS Travel Jedynki Trzebiatów zagra o złoto z Podhalem.

Nam pozostaje finał pocieszenia, w którym zagramy z zespołem z Trzebini. Stawką będzie brązowy medal Mistrzostw Polski.

0:1 Anna Borkowska (Maja Stenka)
0:2 Daria Krason (Jagoda Wieczorek)
0:3 Anna Borkowska (Paula Szpilman Malicka)

1:3 Agata Arendarczyk (Maja Mazur)
2:3 Patrycja Hliwa (Alicja Chełstowska)
2:4 Weronika Grądzka (Daria Krason)
3:4 Magdalena Kaczanowska (Agata Arendarczyk)

4:4 Magdalena Kaczanowska (Justyna Krzywak)
4:5 Wiktoria Matera (Katarzyna Pawłowska)