WiadomośćPozytywne informacje od radnych Osowej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 18 czerwca 2021 - 13:47:17


Pozytywne informacje
od radnych Osowej


Czy w Osowej będzie stacjonowała karetka pogotowia z ekipą medyczną? Radni naszej dzielnicy wystosowali wniosek w tej sprawie. Jak czytamy na profilu Rady Dzielnicy Osowa, codziennie widzimy jak nasza piękna Dzielnica się rozrasta, jak wprowadzają się nowe rodziny i jak zapełniane są kolejne funkcje usługowe. Niestety, wraz z rozwojem mieszkalnictwa i usług handlowych, nie pojawiają się kolejne ogólnodostępne funkcje publiczne i medyczne, stąd ten pomysł.W trosce o życie i zdrowie nas wszystkich, a także jakość naszego codziennego życia i poczucie bezpieczeństwa w Dzielnicy, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy w imieniu Rady Dzielnicy Osowa oraz wszystkich mieszkańców wystosował wniosek do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku celem ustanowienia w Osowej Zespołu Ratownictwa Medycznego typu P,. Czyli, "po naszemu", aby w Osowej stacjonował na stałe ambulans wraz z kadrą medyczną.

Ewentualną współpracą przy tym zadaniu zainteresowane jest nasze Nadmorskie Centrum Medyczne "Biwakowa" - możliwe byłoby udostępnienie miejsca postojowego i, być może po rozbudowie, pokoju dla personelu. Z pewnością będziemy chcieli porozmawiać o zakresie współpracy z Prezesem NCM.

Pierwsza odpowiedź przybliża nas do ustanowienia zespołu ratunkowego w naszej Dzielnicy. Pani Dyrektor SPZOZ Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku pozytywnie odpowiedziała na wniosek Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy i skierowała go dalej do pana Dariusza Drelicha - wojewody pomorskiego, celem realizacji.

Czekamy na pozytywne zakończenie sprawy!


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6205 )