WiadomośćMobilny Dom Kultury w Osowej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 10 lipca 2021 - 13:11:09


Mobilny Dom Kultury
w Osowej


Mobilny Dom Kultury zawitał w sobotnie popołudnie do Parku Diany. To kolejna już edycja inicjatywy Gdańskiego Archipelagu Kultury. Mobilny Dom Kultury odwiedza latem te dzielnice Gdańska, w których na co dzień nie ma zbyt bogatej oferty kulturalnej, nie działają oddziały Gdańskiego Archipelagu Kultury. Dziś był właśnie w naszej dzielnicy.Niestety trudno mówić o wielkiej frekwencji. Złożyło się na to kilka czynników. Od niepewnej pogody do słabej promocji wydarzenia. Materiały reklamujące Mobilny Dom Kultury docierały z dużym opóźnieniem.

W sobotnie popołudnie można było wysłuchać koncertów z mobilnej sceny usytuowanej na autobusie GAK, wziąć udział w warsztatach czy też odprężyć się podczas zajęć jogi.

Tematem przewodnim MDK jest w tym roku ekologia, związek człowieka z naturą, wtórne wykorzystanie materiałów oraz odkrywanie lokalnych zasobów przyrodniczych, dlatego większość warsztatów i działań artystycznych była oparta na wątku ekologicznym.

Tak więc można było m.in. zająć się makramą, wziąć udział w warsztatach z cyjanotypii, przesadzania i pielęgnacji roślin doniczkowych, wyplatania z rotangu czy tworzenia biżuterii. Młodzi osowianie mierzyli się z zajęciami szycia lalek, maskotek i EKOtoreb a także upcyclingu.

Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6227 )