WiadomośćRusza poświąteczny odbiór choinek
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 30 grudnia 2022 - 15:09:00


Rusza poświąteczny odbiór choinek

Odbiór poświątecznych drzewek rozpoczyna się 2 stycznia i potrwa do końca lutego. Należy pozostawić je obok altan śmietnikowych lub w miejscach gromadzenia, które wskaże administrator budynku. - Prosimy mieszkańców o pozostawianie choinek obok altan śmietnikowych lub pojemnika, jeśli przy danej nieruchomości nie ma altany.Nigdy nie wyrzucajmy małych czy dużych drzewek bezpośrednio do pojemników na bio (brązowych). To bardzo utrudnia odbieranie odpadów oraz pracę Zakładu Utylizacyjnego w Szadółkach – informuje Cyprian Maciejewski, Wydział Gospodarki Komunalnej.

Choinki nie powinny blokować dostępu do pojemników w miejscach gromadzenia odpadów. Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej drzewka powinni zostawić przed posesją w łatwo dostępnym miejscu.

Odbiór choinek w Gdańsku potrwa od 2 stycznia do 28 lutego 2023 i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Choinki nie mogą mieć już żadnych ozdób i nie powinny być pakowane w worki foliowe lub kartony. W zabudowie jednorodzinnej choinki będą zabierane zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów bio, a w zabudowie wielorodzinnej - wraz z odbiorem odpadów zielonych lub poprzez odrębne, specjalne wyznaczone do tego celu kursy.

Jędrzej Sieliwończyk - UMG


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6651 )