Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
niedziela 08 stycznia 2023 - 20:43:28


Wielki sukces gdańskiego unihokeja w Szwecji!

Za nami ogromne emocje związane z wyjazdem do Szwecji na międzynarodowy turniej Storvreta Cup 2023. W Uppsali pojawiło się 520 drużyn z całego świata, w tym 4 Olimpii Osowa. Kto choć trochę się interesuje unihokejem wie, że w kraju Wikingów jest sportem bardzo popularnym i uprawianym przez tysiące ludzi.

W każdym mieście czy dużej dzielnicy jest drużyna, która gra w innebandy, jak mówią Szwedzi. Rozgrywki seniorskie toczą się na 7 poziomach zaczynając od SSL, kończąc na 5 Dywizji w dużych miastach.

Obiekty, na których rozgrywany był turniej zrobiły na nas ogromne wrażenie. Pod jedną halą mieściło się 5 dużych boisk do unihokeja i stadion LA, na środku którego rozstawiono kolejne boisko. Dwieście metrów dalej kolejna hala z dwoma boiskami. Kolejny kompleks sportowy, gdzie rozgrywany był turniej mieścił się kilka kilometrów dalej. Tam oprócz 6 pełnowymiarowych boisk do gry w unihokeja znajdował się Aqua Park.

Patrząc na to wszystko można nabawić się kompleksów i poczuć się jak Kopciuszek unihokeja. Każde zwycięstwo, każda bramka strzelona Skandynawom to sukces.

Tymczasem… staliśmy się sensacją turnieju. Udzieliliśmy wywiadów dla lokalnej prasy oraz Innebandymagazinet!!!

Juniorki młodsze pierwszej porażki doznały dopiero w finale, ulegając IBF Dalen 1-2. Mecz na trybunach obejrzało kilkaset osób a oprawa była godna finału Mistrzostw Świata!

Srebrna drużyna SPORTPOLAND Olimpia Osowa:
Anna Raducha, Julia Bartoszewicz, Natalia Jażdżewska, Kornelia Sikorska, Lena Cybulska, Cecylia Chomnicka, Lilianna Dudulewicz, Klaudia Majewska, Natalia Milczyńska, Krysia Lukas, Zosia Lukas, Wiktoria Paluch, Tosia Halulko, Hania Mizik, Kinga Stein, Marta Pracoń, Ula Pniewska, Nadia Cysza, Oliwia Gatz.


W kategorii – rocznik 2010 wystawiliśmy dwa zespoły. Pierwszy zdecydowanie bardziej doświadczony i ogramy w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Unihokeja oraz zwycięzca międzynarodowego turnieju Prague Games 2022. Drugi złożony z dziewczynek młodszych i dopiero zaczynających swoją przygodę z unihokejem.

Obie drużyny miały inne cele, ale tak samo pokazały się z bardzo dobrej strony. „Jedynka” potwierdziła, że zwycięstwo w Pradze nie było przypadkiem a nasze młodziczki należą do światowej czołówki w tej kategorii wiekowej. „Dwójka” z meczu na mecz grała coraz lepiej i nabierała cennego doświadczenia, które w przyszłości na pewno zaprocentuje.

Brązowa drużyna SPORTPOLAND Olimpia Osowa:
Amelia Ellwardt, Helena Gierej, Kornelia Sikorska, Tosia Halulko, Emilia Juszczyk, Maja Przewłocka, Agnieszka Drozd, Hania Weprzędz, Ola Szwedowska, Ala Sternińska, Lena Pietrasz, Ania Kącka, Basia Bielecka, Zuza Wojtysiak, Marysia Kopaczewska, Julia Gatz, Zosia Jakubowska, Rina Kryvopyshyna.


Centrum U7 Olimpia Osowa:
Klara Mikulska, Julia Skibińska, Weronika Sławianowska, Martyna Stenka, Marysia Krzywicka, Iga Dylewska, Ala Lasota, Julia Bryza, Maja Maniszewska, Karolina Jażdżewska, Iza Jędrzejewska, Julia Koza, Jagoda Szczęśniak, Natalia Pogorzelska.


W Upssali zagrali również nasi młodzicy. Niestety zespół pojechał osłabiony i w zaledwie 13 osobowym składzie. Chłopcy z meczu na mecz grali coraz lepiej, lecz często brakowało sił i szczęścia. Mimo porażek możemy być z nich dumni, bo w każdym spotkaniu walczyli do końca o jak najlepszy wynik.

SPORTPOLAND Olimpia Osowa:
Piotr Romejko, Patryk Pielich, Jan Halulko, Kamil Łuczyński, Miłosz Banaszek, Filip Kandziora, Jan Bąbel, Tymon Krawczyk, Jan Koenner, Maksymilian Różagórski, Filip Rutkowski, Tomek Starnawski, Eryk Ozga.


Skład trenerski w Szwecji:
Hanna Samson, Katarzyna Pawłowska, Wiktoria Kowalewska, Wiktoria Targońska, Bohdan Tyravskyy, Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski.

Na koniec bardzo chcieliśmy podziękować za wsparcie naszego wyjazdu do Szwecji Fundacji ENERGA oraz firmom Polferries i Stena Line Polska.

[color][i]Piotr Ludwichowski


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6657 )